Seriály a filmy

9. května 2017 16:01

Exkluzivní rozhovor s Filipem Blažkem a Liborem Boučkem o soutěži A je to naše!

Filip Blažek jako moderátor nové soutěže A je to naše! Dramaturgem pořadu je Libor Bouček.

Filip Blažek

Jste poprvé v roli moderátora? Jaké máte pocity?

Ano, je to pro mne úplně poprvé v životě a je to momentálně dost strašné, protože mám zmatek v hlavě, v textech, v grafice, úplně ve všem. Není to taková legrace, jak si někteří myslí, je to někdy fakt peklo… Uvidím, snad se to usadí… :-)

Čeho konkrétně se na roli moderátora obáváte?

O výrazy už pomalu ani nejde, to je spíš kombinace všeho. Když už si myslíte, že jste řekl v pořádku pravidla nebo nějaký cizí výraz, tak buď usnete na vavřínech a nevíte, co je dál, nebo se zaškobrtnete, takže to řeknete zase ještě třikrát, a tak se vám nepovede jiná věc. Na zkoušce jsem to zvládl, dnes se mi ale tolik nedařilo.

Čím to je?

Já mám hrozný stres a to je asi základ všeho. Až se uklidním a usadí se to v hlavě, ta pravidla, tak snad budu víc komunikovat s lidmi, ti mi taky pomůžou, ale zatím se všichni snaží mi pomáhat, takže je to skvělé.

A z čeho pramení ten největší stres?

Asi to pramení ze skutečnosti, že jsem prvnička. Že jsem tohle nikdy nedělal, najednou to není herecká práce, mám strašný pocit, protože jsem perfekcionista, takže když něco „podělám“, tak se propadnu do země o čtyři patra, i když myslím, že málokterý člověk nebo můj kolega, by jel z první dobré a sypal to z rukávu bez zaškobrtnutí. Někdy to jde, někdy to nejde, ale zase člověk třeba neřekne časový údaj nebo něco jiného…

Váhal jste, když nabídka na moderování A je to naše! přišla?

Upřímně, já jsem do toho byl ukecanej a normálně bych utekl, protože bych mohl mít krásný květen, hrál bych jenom svoje představení, dělal bych, co umím nebo doufám, že umím, a nic by mě nestresovalo. Ale pak najednou taková malinká myšlenka mi proběhla hlavou, že bych třeba odboural všechny tyhle „draky“, kterých se bojím, toho neznáma. Už jsem několikrát v životě vyzkoušel něco nového, protože vás to jako nakopne někam jinam. Mám pocit, že by člověk zlenivěl, protože dělá věci, které umí, a pak se tak jako rozplizne. S novými věcmi se člověk vždycky nakopne. Tak uvidím, jestli mi to vyjde i tady.

Máte rád vědomostní soutěže?

Ano, rád se občas kouknu, když jsem doma, mám rád klasiky.

Byl jste někdy vy přímo v televizní soutěži?

Ne! To bych si vůbec netroufnul, já bych byl nervózní a nevypadlo by ze mě nic kloudného. I tady mám co dělat, abych vůbec některé věci přečetl. A i když je znám a dokázal bych o nich mluvit, tak tady za tím pultíkem mám pocit, že nevím vůbec nic, a hlavně se nesmím zamyslet nad otázkou, jestli je to tak, nebo jinak, protože v tu ránu mám pocit, že se rozhodím. Ale říkám si, že jsem na začátku, tak uvidím, jak to bude za pár dílů.

Jste hodný, nebo zlý moderátor?

Jsem zatím zmatený moderátor, a ani bych se moderátorem zatím vůbec nenazýval.

Libor Bouček

Filip je hrozně nervózní, má k tomu důvod?

Nemá k tomu důvod, ale je to přirozené, protože je poctivý a pokorný a je to první práce tohoto druhu, co ho čeká, takže to je přesně ta zdravá nervozita. Myslím si, že to zvládne úplně skvěle, je výborně připravený a je radost s ním dělat, je v pořádku, že je nervózní.

Jakou bys dal Filipovi radu?

Natočit to! Ať do toho skočí, protože jinak se toho nezbaví. Myslím si, že jsme objevili velmi nečekaného a dobrého moderátora.

Jaký bude moderátor v téhle soutěži?

Podle mě ten důvod, proč na něj padla volba, je, že má v sobě obrovskou empatii a je hrozně milý a hodný člověk, přesně to, co soutěž tohoto druhu potřebuje, to on naprosto splňuje.

Jaký je žák?

Jako žák je skvělý, před měsícem nevěděl o té práci nic a teď je připravený a myslím si, že když ho to bude bavit, tak se tomu může i věnovat.

A je to naše! startuje 15. 5. v 16.45 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.