Seriály a filmy

29. června 2019 20:00

Legendy Ano, šéfe! Připomeňte si, jak Šéf Pohlreich zachraňoval Zahradu v opeře

Máme tady další z nezapomenutelných dílů pořadu Ano, šéfe! V budově ze skla a oceli kdysi sídlilo Federální shromáždění. Potom zde našlo domov rádio Svobodná Evropa. Dům naproti Národnímu muzeu a v těsné blízkosti Státní opery se po odklonění magistrály stane součástí muzea. Dívejte se v pondělí 1. července ve 22.25 na Primě.

Majitelé restaurace Zahrada v Opeře, která se tu nachází, doufají, že z lokality budou profitovat. Tak dlouho ale čekat nemohou. Potřebují, aby se k nim hosté rychle vraceli. Ještě nedávno se do vyhlášené restaurace houfně chodilo, i když ceny tu nejsou zrovna lidové.

Po 11. září 2001, terorostickém útoku na slavná newyorská dvojčata, se i Zahrada stala nejstřeženější restaurací v Praze. To jí ale na popularitě nepřidalo. Rádio se odstěhovalo i s transportéry, zátarasy zmizely a přišla hospodářská krize...

Není to jen komplikovaná poloha, ale i určitá únava majitele Dana Jablonského, proč se obrátil na šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha. Jak restauraci se zahrádkou a parkovištěm pro osm míst resuscitovat, aby dělala hostům radost a majitelům přinášela pohodu i zisk?

Na to se podívejte v dalším z nejsledovanějších dílů pořadu Ano, šéfe!

V pondělí 1. července ve 22.25 na Primě.

Úplně všechny díly Ano, šéfe! můžete sledovat také online v archivu na iPrima.cz

Nejprve v Zahradě vařil český kuchař, pak Francouz – zdejší jídelní lístek je stále poněkud jeho „pohrobkem“, doplněným o momentální nápady dalších kuchařů. Také se tu dělalo sushi. Těsně před příchodem Zdeňka Pohlreicha se majitel rozhodl, že už restauraci sám nechce zvládat a potřebuje čerstvou krev.

Na pomoc si vzal zkušeného restauratéra Dražena Horvata, který už léta provozuje úspěšnou rybí restauraci na Praze 6. Právě ryby by měly být hlavním lákadlem Zahrady v Opeře. Letos v létě si lidé objednávali nejraději candáta, což Dana také dost přesvědčilo o rybím směřování jeho restaurace, na kterou chce být zase pyšný.

Do Zahrady chodí spíš stálí hosté, je jako stvořená na obchodní obědy a večeře. Náhodný strávník sem málokdy zabloudí, cesta do podniku není moc inspirující pro spontánní návštěvu. Jak už je patrné z názvu, majitel také úzce spolupracuje se Státní operou. Po představení sem hosté zajdou na skleničku, před ním na večeři. Lidí ale chodí stále méně nejen do opery. Je třeba, aby se vraceli, a nyní k tomu nemají pomalu důvod, myslí si šéf poté, co ochutnal zdejší jídlo.

V kuchyni nedlouho šéfoval Jirka Šafařík, který si u personálu ale zatím nezjednal moc úcty a respektu. Personál vůbec poněkud zpohodlněl, a na změny se proto těšil snad jen zmíněný kuchař. Chybí tu nadšení a šťáva. Situace se ovšem vyvinula poněkud jinak, než by si kuchař Jirka přál…

Chtělo to víc vášně

Zdeněk Pohlreich si celkově myslí, že určitá utahanost, neujasněnost a fádnost v nabídce kdysi vyhlášené restaurace je onou pověstnou žábou na prameni Zahrady v Opeře.

Příliv čerstvé krve, výraznější chuti a vášně za sporákem by mohl přinést italský kuchař, který nahradil Jirku.

Tato důležitá změna proběhla mezi natáčením a Zdeňkovým návratem. Ryby tedy bude doplňovat pasta a další středomořské lahůdky. Chorvatský majitel a italský šéfkuchař, to je spojení, které by do designové a trochu chladné Zahrady skutečně mohlo vnést trochu čerstvého provětří i zábavy na talíři.

Více inspirace do kuchyně od šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha čerpejte z jeho školy vaření na Primě:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.