Menu bude mít 80 položek a Pohlreicha málem klepne! Dívejte se na Ano, šéfe!

Tentokrát se Zdeněk Pohlreich podívá na zoubek Mlýnskému domovu. Je to spíš zub, protože jde o velkou restauraci s kapacitou 120 míst. Má ještě letní zahradu, kde se u otevřeného krbu konají grilovací akce. Jaké problémy zde panují? Dívejte se v úterý ve 22.10 na Primě na REPRÍZU pořadu Ano,šéfe!

Mlýnský domov provozují na okraji Prahy v Jinočanech, kousek za Zličínem, manželé Szenkovi. Proč Szenkovi vyhledali Zdeňka Pohlreicha? Trápí je malá vytíženost restaurace během zimy a ve večerních hodinách. Lze to nějak změnit?

Oba se vyučili v oboru, pan Filip dělá provozního. Má se co otáčet, protože Mlýnský domov nabízí možnosti pro soukromé oslavy, hostiny, školení, firemní večírky a svatby, catering. Hlavní zdroj příjmů dnes představuje kompletní svatební servis, který vede Květa.

Mlýnský domov není až takovým klidným přístavem, jak by se mohlo na první pohled zdát. Původní majitelka, paní Květa Muhlheimová, Květina matka a Filipova tchyně, má o podnikání poněkud jiné představy. Mezi ní a dceřiným manželem vznikaly spory, Květa starší by provedla v restauraci změny. Nápad se svatbami na klíč vznikl původně proto, aby si s manželem nelezli „do zelí“. Dnes je to nejlukrativnější část rodinného podnikání, Květa si vdomě nedávno dokonce otevřela prodejnu a půjčovnu svatebních šatů.

Jak šlape kuchyně? Hned úvodní věta na jídelním lístku upozorňuje hosta na„trpělivost a pochopení vzhledem k širokému sortimentu jídel“. V prostornékuchyni vaří dva až tři kuchaři a jedna pomocná síla. Žádný z nich ale není šéfkuchař. Jídelní lístek je už léta stejný, jen se poněkud zúžil počet položek asi na osmdesát hlavních jídel. Před dvěma roky si ale manželé přivezli z Itálie pravou pec na pizzu, aby mohli připravovat toto tak oblíbené a požadované jídlo. Protože tvrdí, že umí skvělou pizzu, přivede Zdeněk pizzaře, aby zjistil, zda je to pravda. Suroviny jako maso a zeleninu nakupují kvůli lepší kvalitě u soukromníka. Snaží se dobře hospodařit a vařit poctivě. Zajímavé je, že ale například knedlíky kupují, protože podle Květy jsou přece „stejně dobré, laciné a není s nimi žádná práce“. Ovšem sama uvádí, že není žádný gurmán. No uvidíme, co na to řekne Zdeněk Pohlreich…

Dívejte se v úterý na REPRÍZU pořadu Ano, šéfe! od 22.10 na Primě.

Sdílejte článek
Štítky Pohlreich

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.