Šéf Zdeněk Pohlreich bude ve čtvrtek dodávat pokrmům "ksicht". Povede se mu to?

Majitelé sympatické písecké restaurace chtěli provozovat restauraci s kulturním klubem, a proto Marek Zeman a Michal Grill v Písku otevřeli π Local Club. Aby se ale sen nezměnil v noční můru, vyhledali Zdeňka Pohlreicha. Dokáže jim pomoci? Dívejte se ve čtvrtek ve 22.05 na REPRÍZU pořadu Ano, šéfe!

Rádi by se profilovali jako kvalitní „mezinárodní“ restaurace a kulturní instituce zároveň, ale písečtí obyvatelé o restauraci příliš nevědí. Podnik se zatím téměř neprezentuje a jediná propagace probíhá ústně na základě zkušeností zákazníků. Nabízeným pokrmům zatím ale chybí „ksicht“, originalita a ekonomická vyváženost. Na řadě je Zdeněk Pohlreich.

Marek má za sebou dlouhou praxi v oboru, Michal je jeho pravý opak, ostruhy v oboru teprve získává. Zdá se, že učitel angličtiny si plní svůj dlouholetý sen. Majitelé se zadlužili a průměrný roční obrat činí asi 400 tisíc korun, přičemž celkové náklady spojené s provozem a splácením úvěrů jsou téměř shodné s čistým ziskem.

Písek je kouzelné starobylé městečko, které má kromě nejstaršího mostu v Čechách jednu zvláštnost: na metr čtvereční tu žije více Francouzů, než bývá v české kotlině zvykem. Je tu francouzské gymnázium a několik francouzských a belgických firem. Výhodou, ale částečně i nevýhodou pro Pí Local je jeho poloha. Je součástí zajímavého a unikátního historického areálu, kde se každý musí cítit velmi dobře. Nachází se v jižním křídle zrekonstruovaného píseckého hradu v samém centru města. Vzhledem k tomu, že je objekt ve vnitrobloku, panuje tam klid, ale je třeba o něm vědět, protože i když je v centru, je poměrně schovaný.

Pravidelnou klientelou jsou ale zejména dobře obeznámení úředníci městského úřadu, kteří ani nemusejí opustit budovu, chtějí-li se tady naobědvat. V době oběda je podnik vytížený, uvaří se tu v průměru 60 poledních menu. Polední menu zahrnuje polévku, sodu, kávu a mini dezert – vše za 79 korun. Večer je situace také dobrá, přicházejí mladí lidé a studenti. Odpoledne ale zeje prázdnotou. Letní turisté by se měli o podniku dozvědět, určitě by tam rádi zavítali…

Atmosféra v kuchyni je přátelská, pracují tu mladí lidé. Chtěli by uvést nové menu, které bude obsahovat asi šest jídel typických pro portugalskou kuchyni. Bylo by dobré najít jasný a racionální profil s nepřehlédnutelnou a jedinečnou nabídkou, odpovídající geniu loci tak výjimečného místa a filozofii provozu. S čím tedy přijde Zdeněk Pohlreich do Písku?

Ve čtvrtek od 22:05 sledujte na Primě REPRÍZU pořadu Ano, šéfe! z píseckého π Local Clubu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.