Stop špatným obědům! Vrátí šéf chuť pokrmům ve školní jídelně?

Ano, šéfe! VII (10) - upoutávka

Boj o změnu školního stravování a gastronomických návyků začíná. Zdeňka Pohlreicha tentokrát zaujalo stravování studentů olomouckého Slovanského gymnázia. Kvůli kvalitě obědů vyhlásili týdenní stávku. Úroveň stravování jim natolik „ležela v žaludku“, že se dožadují revoluce. Jak veliký je vlastně problém, kterého se jejich protest dotkl?

Studenti gymnázia vyhlásili stávku a týden nechodili do školní jídelny.

Zdejší jídelna obědy zaváží. Už představa uvařeného jídla, následně dopravovaného v nádobách do jídelny na jiném konci města, není lákavá.

Samotné pokrmy pak postrádají chuť, nápad a vlastně i nějaký vzhled. Navíc nemají na výběr, jako je jinde běžné.

„Tahle jídelna je plná skvělých lidí, kteří ale vaří trochu moc stereotypně. Bojí se jídlo dochutit, protože se někdo na úřadech rozhodl, že jídlo v jídelnách nesmí být dochucené," posteskl si šéfkuchař Zdeněk Pohlreich během prvních dní natáčení.

Co šéf poradí kuchařkám a kuchařům, aby se úroveň stravování zlepšila, aby studentům chutnalo? Čeká ho těžký úkol s ohledem na odkrývající se fakt, že ten hlavní problém není u sporáků...

PUSŤTE SI VÝSTIŽNOU REPORTÁŽ Z NATÁČENÍ TOHOTO DÍLU!

Sledujte premiérový díl pořadu Ano, šéfe! z Olomouce v pondělí ve 21.30 na Primě.

Pořad Ano, šéfe! je tady proto, abyste v hospodách nejedli blafy! Zdeněk Pohlreich je zpátky v plné síle a chystá se na vizitu do dalších restaurací a hospod. Před šéfem opet stojí nelehký úkol – musí zjistit, proc se restaurace potácejí v problémech a proc v nich lidem nechutná. Na svých spanilých jízdách po celé republice se Zdeněk Pohlreich setkává s celou radou lidí a s jejich osudy. V oblíbeném pořadu není nouze o britký humor okorenený trefnými hláškami, které svérázného šéfa proslavily.

Česko, 2016

Režije: Filip Remunda

Sdílejte článek