Seriály a filmy

3. března 2016 13:38

Markéta Zídková

Základ dobré restaurace? Používat hlavu. To vám ukáže Šéf v Benešově

Vařit jednoduše, ochutnávat, nenechat zkazit suroviny a myslet. Zní to banálně – a přesto to jsou základní momenty, které odlišují dobrou restauraci od špatné. Přesvědčíte se ve čtvrtek večer ve 22.30 na Primě v pořadu Ano, šéfe! Jedná se o reprízu z roku 2009.

Musíte začít vařit a přestat ohřívat, zní hlavní rada, kterou Zdeněk Pohlreich udělí dvěma kuchařům v restauraci – nekuřácké kavárně Fantazie v centru Benešova. Tu navštívil v rámci pořadu Ano, šéfe!

Kavárnu v centru města vlastní a provozuje už rok a půl Klára Zárubová, vystudovaná sládková, která si tak splnila svůj sen.

I když se jedná o reprízu III. řady pořadu Ano, šéfe!, rady Zdeňka Pohlreicha jsou nadčasové a mohou se vám hodit, i pokud zrovna žádnou restauraci nevlastníte. Přesvědčte se ve čtvrtek večer ve 22.30 na Primě.

Původní záměr mít nekuřáckou kavárnu se rozšířil i o nabídku ze stálého jídelního lístku včetně poledního menu. S manželem do objektu investovali zhruba 2,5 milionu korun a provoz každý měsíc dotují (!) až do výše 70 tisíc korun.,

Menu od externího spolupracovníka

Restaurace má celkem moderní výraz, horší je to už s kvalitou jídla a obecně s nabídkou. Paní majitelka si nechala vytvořit menu od externího spolupracovníka, prý proto, že kuchaři jsou laxní a sami nejsou ochotni cokoliv vymyslet. Přestože je paní Klára přesvědčená, že vaří dobře, sama se rozhodla obrátit na Zdeňka Pohlreicha se žádostí o pomoc a vyřešit situaci v kuchyni.

Přijatelný provoz, který by mohl restauraci utáhnout, má pouze během poledne, ale večeří se prodává žalostně málo. Je připravená i na možnost, že kuchaři nezvládnou žádoucí přístup a bude se muset poohlédnout jinde. V tom jí pomáhá a podporuje ji její otec, který v součastnosti působí na pozici provozního a vedoucího kuchyně. Ačkoliv je původní profesí kovoobráběč, věří ve své schopnosti a zkušenosti dovedně vařit a jako jediný dohlíží a důrazně "šlape" na personál v kuchyni, aby jídlo bylo kvalitní.

Projděte si fotky:

Sdílejte článek
Štítky fantazie Pohlreich

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.