Božská Markéta osladí život Martinovi a Venuši

V pondělí 18. 3. ve 20.15 uvidíte na Prima love další díl pořadu Božské dorty od Markéty. Tentokrát přichystala netradičně „upatlaný“ dort pro režiséra nové rodinné komedie Martin a Venuše.

Ne, nebojte se, i tentokrát byl výsledný dort precizní a pečlivě dozdobený. Jen byl zkrátka schválně „otlapkaný“. Inspirací pro něj totiž byla scéna z filmu, ve které malé děti barvičkami upatlaly celou kuchyň.

Zadání k dortu, který byl dárkem k premiéře pro režiséra Jiřího Chlumského, dala Markétě hlavní hrdinka Kristýna Liška Boková a charismatický Tomáš Hanák. Vzhledem k tomu, že dort se předával přímo na premiérovém večeru ve foyer kina, musel být dostatečně velký, úměrně počtu pozvaných hostů. Dětské téma se nabízelo samo, protože právě scény s malými dětmi daly panu režisérovi určitě zabrat.

Markéta se rozhodla pro velký obdélníkový korpus z mramorovaného piškotu naplněného čokoládovým krémem, který se stal základem pro dort ve tvaru kuchyňské skříňky. Po vychlazení a zahlazení krémem korpus potáhla bílou potahovou hmotou a okolo vytvořila pastelové volánky a nařasené utěrky.

Mezitím jí spolupracovník Michal pomohl vytvořit filmovou klapku, kterou vyrobili ze slepených oplatek potažených čokoládou. Tento plát poté obalili černým marcipánem, vytvořili detaily a Markéta na klapku napsala název filmu a jméno režiséra.

Na závěr Markéta korpus „umělecky zapatlala“, připevnila klapku a jelo se na premiéru... Pan režisér Jiří Chlumský byl evidentně mile překvapený a všechny děti se kolem dortu seběhly a rázem zapoměly na červený koberec, který na ně čekal. Největší bitva se ovšem strhla o klapku, kterou pro sebe zabavil hlavní hrdina filmu Marek Taclík. Nakonec se však rozdělil a dal každému kousnout :)

Fotky z výroby dortu i z předání na premiéře najdete ve fotogalerii:

Po náročném, ale krásném večeru si pro vás ještě Markéta připravila jednoduchý recept na višňovou rolku s pistáciemi. Tuhle bleskovku zvládne upéct i úplný začátečník a výsledek je přitom ohromný. Recept najdete hned po odvysílání pořadu na našich webových stránkách.Další novinky a inspiraci najdete na facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 31. 5. 2023

Autority, které vás dosud provázely, vás mohou konfrontovat. Nastala hodina, kdy můžete odložit své obavy a vydat se po své cestě. To je nepochybně velmi pozitivní stav. Znamená to, že dospíváte, Berani. Kromě toho vám nic nebrání v tom, abyste čas od času požádali o pomoc, pokud ji budete potřebovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.