Božská Markéta vystoupala na vrchol Ještědu

V nové epizodě Božských dortů se Markéta vydá na Ještěd, kde dostane zakázku na dort pro významného architekta. Tento díl uvidíte v pondělí 6. května od 20.15 na Prima love.

Při natáčení pořadu Markéta už vyrazila do liberecké zoo, botanické zahrady, divadla i na liberecký hokejový stadion. Při toulkách po významných místech severních Čech nemůže vynechat ani nejvýraznější dominantu tohoto kraje – Ještěd.

Tamní vysílač a horský hotel je významnou památkou, která je proslulá po celém světě svou futuristickou architekturou, kterou navrhl Karel Hubáček. Neméně originální je i interiér stavby, za kterým stojí architekt Otakar Binar. A právě pro něj Markéta vytvoří dort jako poděkování za spolupráci na obnově původního interiéru.

Letos totiž Ještěd slaví 40 let výročí od svého vzniku a Občanské sdružení Ještěd 73 v čele s Milenou Lánskou pracuje na rekonstrukci salonku, který by měl po dokončení vypadat stejně jako před čtyřiceti lety.

I proto se přímo nabízí myšlenka vytvořit dort ve tvaru Ještědu. Markéta se rozhodne pro dort ve tvaru kopce vytvořeného z čokoládového korpusu s citronovým krémem potaženým zelenou potahovkou a nahoru vytvoří samotný vysílač z marcipánu.

Aby se marcipánová věž nezhroutila, je třeba ji vyztužit špejlí a nechat vytvrdnout. Kopec s Michalem ozdobili speciálním dražé, které vypadá jako kameny. Také přidali trsy trávy, vytvořené lisem na česnek. Celý vzhled dotáhli moučkovým cukrem, jenž připomněl odtávající sníh.

Na závěr epizody se Markéta podělila o svůj oblíbený recept na jablíčka v županu s javorovým sirupem. Recept najdete hned po odvysílání pořadu na našich webových stránkách.

Další novinky a inspiraci najdete na facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 6. 2024

Berani, dnes můžete očekávat, že budete ve svých mezilidských vztazích podnikavější. Můžete si najít nové přátele nebo si užít kvalitní čas s těmi starými. Je pravděpodobné, že se zintenzivní váš milostný život. Několik následujících týdnů vám poskytne vynikající zdroje pro zlepšení vaší citové pohody. Využijte toho.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.