Božské dorty od Markéty startují v pondělí s kaktusem

V pondělí 4.3. ve 20.15 se můžete na Prima LOVE podívat na premiérový díl pořadu Božské dorty od Markéty. Natáčení se konalo v její cukrárně v Jablonci nad Nisou a v Liberecké Botanické zahradě a my pro vás dnes máme pár perliček ze zákulisí.

Markéta obdržela objednávku od zaměstnanců Liberecké Botanické zahrady na originální dort pro jejich ředitele. Původní objednávka zněla na masožravou rostlinu, kterou ředitel objevil v Brazílii. Nakonec se ale s Markétou dohodli na vytvoření dortu v podobě kaktusu Astrophytum myriostigma. Požadavkem byla také velká oranžová mašle zdobící dort.

Takto vypadá reálný kaktus. Podívejte se do galerie, jak si s ním Markéta pohrála...

Dort ve tvaru kaktusu, byl opravdu náročný na přípravu. Byl upečen z tmavého a světlého korpusu s čokoládovým a malinovým krémem. Na povrchu byl potažen zelenou potahovou hmotou a vytvarován do podoby kaktusu. Nejvíce práce Markétě zabralo vytvoření kvítku na kaktus. Ovšem zvítězila její zručnost a květ se povedl jako živý.

Při předávání dortu, měl pan ředitel z dortu velkou radost, okamžitě poznal o jaký typ kaktusu jde a dokonce pochválil přesnost provedení.

V pořadu Markétu opět doprovázel její sympatický pomocník Michal, nechybí ani jejich vzájemné „špičkování“, které je důkazem, že se jim spolu dobře pracuje.

Markéta představí divákům i recept na rychlé košíčky z lineckého těsta, naplněné čokoládovým a malinovým krémem, který použila i při tvorbě kaktusového dortu. Jedná se o rychlé pohoštění pro návštěvu, které zvládne každý začátečník.

Další novinky z pořadu Božské dorty od Markéty najdete na facebooku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 6. 6. 2023

Díky společenským událostem nebo skupinovým aktivitám byste se mohli dostat do kontaktu s mnoha lidmi, Berani, a to jak s blízkými přáteli, tak s náhodnými známými. Do vašeho života může vstoupit nová osoba, která pro vás bude mít zásadní význam. Mohou se objevit záležitosti, které vás silně ovlivňují, a vy pravděpodobně nebudete váhat s vyjádřením svých názorů. To je v pořádku, protože budete taktní a ostatní ocení vaši upřímnost.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.