Sladké recepty

13. května 2013 10:54

Markéta Zídková

Lemurci ve Dvoře Králové si pochutnali na dortu od Božské Markéty

Tváře televize Prima pokřtily v zoologické zahradě ve Dvoře Králové mláďata lemurů. Zvířátka dostala jména podle známého animovaného filmu Madagaskar – král Jelimán, Moris a Glorie. Markéta Krajčovičová z pořadu Božské dorty od Markéty ke křtu upekla nádherný dort.

Lemuři samozřejmě běžně dorty nekonzumují, ale křest je jen jednou v životě, tak je potřeba ho náležitě oslavit.

Lemuři jsou vegetariáni, živí se plody a listy, občas jídelníček doplní hmyzem a drobnými hlodavci. Ale sladké prostě milují. A tak poté, co cukrářka Markéta dort rozkrájela, nadšeně olizovali její prsty, takže dort také symbolicky ochutnali.

Kmotry zvířátek se staly tváře televize Prima: Karel Voříšek, Tomáš Drahoňovský a Terezie Kašparovská. Dalším kmotrem Lemurů a zároveň partnerem zologické zahrady ve Dvoře Králové je Prima ZOOM.

Tenhle dort je prostě nádherný! Ostatně jako všechny, které Markéta stvořila. Podívejte se na fotografie ZDE:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.