Markéta je božská a vyrazila na country

V nové epizodě se na Markétu chystá kamarádka Zuzka, která pro ni má připravený nečekaný požadavek. Jaký? Podívejte se na Prima love v pondělí 10. června ve 20.15.

I když Markéta sama tancovala na plese před mnoha lety, její kamarádka Zuzka se tance stále drží. Právě ona si pozvala naši cukrářku na trénink své countryové taneční skupiny. Jak už Markéta správě tuší, asi po ní bude něco chtít… Dort pro taneční skupinu na závěr taneční sezony. Celkové provedení nechá kamarádka kompletně na Markétě.

Pro prvotní inspiraci si nejprve Michal s Markétou v kuchyni trochu "zatrsají". Michal má evidentně z dětství nesplněný sen „o kolťáku a sombréru“.

Markétě se už pod rukama rýsuje podoba dortu. Po pečlivém zhlédnutí videí taneční skupiny se rozhodla – dort bude mít podobu velké taneční sukně v oddílových barvách, tedy oranžové a modré. Ale aby nebylo celé dílo jen kus oblečení, hlavní myšlenka spočívá v marcipánové tanečnici, která bude mít oblečenou modrooranžovou countryovou sukýnku.

Michal, ten se samozřejmě nezajímá o tanečnice marcipánové, ale o ty pravé, z masa a kostí. A když se dozví, že tančily i kankán, začíná ho celá záležitost ještě více zajímat.

Takže podoba dortu je už na světě, a jak bude vlastně chutnat? Michal jde připravit krém, přičemž rovnou připraví mramorový korpus. U tohoto typu dortu je totiž třeba nechat jej pořádně ztuhnout.

Když je dort tuhý, Markéta s Michalem se jej chystají dotvarovat nebo, jak říká Michal, „sekrajovat“. Markéta už má pocit, že by si jeho hlášky snad měla zapisovat.

Vyvstává otázka, kolik volánů má sukýnka mít. Tři nebo čtyři? Prý by mohly stačit tři. Teď už to vše jen pořádně zahladit krémem. Markéta si mezitím začíná připravovat tělo tanečnice.

A jde se překrývat korpus oranžovým „potahem“ nebo, jak říká Markéta, sukýnkou. Michal jde už připravit modrý potah, tedy volánky. Vyválet je se jeví jako problém, nakonec se toho musí chopit sama „šéfka“ Markéta. Ale je to stres, protože ve chvíli, kdy je modrá hmota rozválená, hodně rychle schne a má tendenci se trhat. S tím si Markéta musí poradit, takže se pracuje „ráz na ráz“. Šatičky s volánky jsou hotové a Markéta se vrhá na tělíčko tanečnice.

Tělíčko jako takové je připravené, cukrářka ho jen oblékne do modrého „korzetu“. Už zbývá pouze dozdobit širokou sukni kytičkovým vzorem, připevnit tělíčko na sukni a je hotovo. No ne, my jsme zapomněli na hlavu a ruce tanečnice! Kdykoliv Markéta dělá marcipánovým figurkám ruce, dodržuje pravidlo animovaného filmu a dělá jim pouze čtyři prsty. Teď už se jde opravdu na hlavičku a obličej. A je to pěkná „piplačka“! Jako vůbec nejnáročněji působí modelování bujné blond kštice. Ale výsledek se povedl, co říkáte?

Jak se country taneční dort líbil tanečními oddílu? Samozřejmě byli tak nadšení, že jim ani nebylo líto, že končí taneční sezona. Aby také ne, když si mohou pochutnat na sladké tanečnici.

Podívejte se už teď, co vás v nové epizodě čeká:

Na závěr se Markéta rozhodne pro trošku netradiční recept – ukáže nám výrobu marcipánových zvířátek. Recept najdete hned po odvysílání pořadu na našich webových stránkách.

Další novinky a inspiraci najdete na facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.