VIDEO: Markéta ukáže, jak vytvořit marcipánová zvířátka

Marcipánovými zvířátky na dortu uděláte radost každému oslavenci. A opravdu to není tak složité, jak by si člověk myslel. Vyzkoušejte to sami!

V novém díle Božských dortů od Markéty se naše vrchní cukrářka Markéta rozhodla předvést nám, jak snadné je vytvořit si vlastní marcipánová zvířátka. Fantazii se samozřejmě meze nekladou, nicméně na úplný "rozjezd" je možná lepší inspirovat se u profesionála, co říkáte?

Jako první začíná Markéta kočičkou. Celá postavička vychází ze dvou části – hlavičky (koule) a tělíčka (váleček). U dětských zvířátek dělá Markéta hlavičky trošku větší než obvykle. Docílí tak roztomilejšího vzhledu. Dále si Markéta domodeluje ouška, ocásek. Ten se rozhodne udělat delší, aby spící kočičce zakryl celé tělo. Ještě si cukrářka připraví další kuličky, z nichž udělá zvířátku tváře, a poslední růžovou kuličku využije na čumáček. Kočička je v podstatě hotová, teď už jen jednotlivé části spojit dohromady. Ke spojení hlavy a těla využije Markéta párátko.

Do jakého zvířátka se pustí Markéta dál? Do kravičky. Ta bude ale potřebovat větší hlavičku, ve tvaru hrušky. Flekatý vzor kravského „kožichu“ si Markéta vytvoří tak, že si vyřeže černé flíčky, které pak na tělo jednoduše přilepí vodou. Ještě vytvořit ocásek, malinkaté nožky, na hlavě nozdry, očička a hlavně nezapomenout na růžky!

Třetím zvířátkem bude pejsek. I na jeho hlavu potřebuje Markéta marcipán natvarovat do tvaru hrušky, jen o trochu menší než u předchozí kravičky. Dále už klasicky pokračujeme tělem a ocasem, pejsek musí mít černý čumák. Už jen uši a oči a je hotovo.

A ještě rada na závěr – když budete dávat zvířátko na dort, nikdy ho nedávejte úplně doprostřed, umístíte-li ho malinko na stranu, bude dort vypadat daleko přirozeněji. Při práci s marcipánovou hmotou postupujte rychle, má tendenci se rychle zahřívat. Hotová zvířátka nechte ztuhnout.

Podívejte se, jak profesionálce Markétě vznikala zvířátka pod rukama:

Další novinky a inspiraci najdete na Facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Dále by vás mohlo zajímat:

Palačinky s jablky

Toskánský jablečný koláč

Domácí müsli tyčinky

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.