VIDEO: Připravte si s Markétou nepečený cheesecake s mandlovým likérem

Lahodný nepečený dort vás okouzlí rychlou a jednoduchou přípravou, výsledkem bude dokonalá souhra chutí.

V epizodě Božských dortů Markéta potěšila kamarády hasiče svým originálním dortem ve tvaru hydrantu. Na závěr pořadu pak pro diváky připravila recept na nepečený dort z čerstvého sýru, který zvládne i začátečník. Ovšem zaslouženě s ním sklidila ovace... Je to totiž velká dobrota.

Cheesecake je klasický moučník pocházející z Ameriky, kde se vyrábí ze sýru Philadelphia. Ten už je u nás k dostání, ale není nejlevnější, takže ho směle nahraďte například lučinou nebo ricottou. Existuje i varianta pečená, my si ale připravíme verzi nepečenou, která si zachová svou hladkou strukturu a krémovost. Na jazyku se jen rozplyne...Jak na výrobu tohoto dezertu, zjistíte ve videonávodu:

Korpus se vyrábí z máslových sušenek, například BeBe nebo Club, vyzkoušet můžete i sušenky čokoládové či oříškové. Jednoduše je dejte do igelitového sáčku, rozklepte je válečkem a drobky potom v míse promíchejte s rozpuštěným máslem. Směs natlačte lžící do dortové formy a dobře upěchujte.

Tento dort lze připravit i bez příchutě nebo s ovocem, Markéta ovšem zvolila jako speciální přísadu mandlový likér. Skvěle ale zafunguje i jakýkoli jiný krémový likér – karamelový, čokoládový či oříškový.

Podrobný recept s výpisem surovin najdete v tomto odkazu.

Další novinky a inspiraci najdete na facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.