VIDEO: Vyzkoušejte Markétina oblíbená jablíčka v županu s javorovým sirupem

Tentokrát se s námi Markéta podělila o svůj oblíbený recept. Vyzkoušejte ho doma podle našeho video návodu.

V poslední epizodě Božských dortů se Markéta vydala na vrchol Ještědu, kde předala povedený dort ve tvaru kopce s věrnou podobou vysílače, který je dominantou severních Čech. Obdarovaný architekt Otakar Binar, který je tvůrce ceněného interiéru tohoto futuristického horského hotelu, byl velmi mile překvapený a na dortu si pochutnal.

Po návratu z vrcholu nám Markéta ukázala svůj oblíbený recept na jablíčka v županu. Nejchutnější jsou pro tento účel jablka spíše nakyslá, která skvěle vyrovnají sladkost javorového sirupu. Strukturu dodá dezertu husté těstíčko, které po osmažení krásně křupe. Celkový dojem doladí opražená slunečnicová semínka. Můžete ale použít i pinie nebo dýňová semínka.

Připravte si Markétina jablíčka v županu, podle tohoto video návodu:

Podrobný recept s výpisem surovin najdete v tomto odkazu.

Další novinky a inspiraci najdete na facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.