VIDEO: Vyzkoušejte s Markétou podještědský foucmouk se švestkovou omáčkou

Tradiční recept ze severních Čech vás potěší rychlou přípravou. Navíc je z dostupných surovin, které určitě najdete doma ve spíži.

V minulé epizodě Božských dortů se Markéta vydala do liberecké zoo. Pro služebně nejstaršího ošetřovatele, který právě oslavil šedesátku, připravila krásně barevný dort s ilustracemi zvířat. Užila si i samotnou návštěvu zoo, kde se skamarádila se slonem, prohlédla si i koťátka bílého tygra, která jsou v Liberci největší atrakcí.

Na závěr pořadu si pak pro diváky přichystala tradiční pochoutku – podještědský foucmouk. Jsou to vlastně krupicové nočky s lahodnou švestkovou omáčkou. Pokud vás překvapí nečekaná návštěva nebo nemáte zrovna chuť na pečení, ale přitom vás honí mlsná, je to skvělý způsob, jak si s minimální námahou dopřát něco sladkého :)

Připravte si foucmouk s Markétou, podle tohoto videonávodu:

Podrobný recept s výpisem surovin najdete v tomto odkazu.

Další novinky a inspiraci najdete na facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.