Sladké recepty

18. listopadu 2013 20:45

Klára Michalová

VIDEO: Zkuste božské mufiny s pralinkovým srdcem podle Markéty

Příprava mufinů je blesková a výsledek okouzlující. Vyzkoušejte Markétiny oblíbené bábovičky s překvapením v podobě rozpečené rumové pralinky.

V minulém díle Markéta připravila pro profesora designové školy extra vypečené kuřátko. Tedy samozřejmě dort, který ovšem vypadal jako pečené kuře se zlatavou kůrčičkou. Ale byl tak realistický, že jediné, co ho prozradilo, byla chybějící vůně masové pečínky.

Na konci epizody si Markéta pro své diváky opět připravila jednoduchý recept na každodenní moučník. Tentokrát zvolila mufiny. Tyhle malé roztomilé bábovičky se dají připravit na tisíc způsobů – na sladko, na slano, dají se ozdobit krémem a můžete do nich přidat cokoli, třeba zelí či chorizo, oříšky, ovoce, nebo lentilky... Markéta nabídla variantu s rumovou pralinkou, která se ve středu těsta krásně rozpeče.

Připravte si Markétiny mufiny s pralinkou podle videonávodu:

Podrobný recept s výpisem surovin najdete v tomto odkazu.

Další novinky a inspiraci najdete na Facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2023

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.