Proč nevzala tvůrkyně Chirurgů herečku zpět do seriálu?

Shonda Rhimes je momentálně jedna z nejmocnějších žen v televizním byznysu. A je to právě ona, která dala jako producentka dohromady seriál Chirurgové a drží nad ním ochranou ruku. Co o Chirurzích řekla?

Chirurgy vymyslela producentka a scenáristka Shonda Rhimes, která se od té doby stala jednou z nejvýznamnějších osobností americké televizní tvorby. Chirurgové ale nejsou jejím jediným "dítětem". Vytvořila také seriály jako Private Practice, Skandál, Vražedná práva, Station 19, The Catch a Off the Map.

Je zajímavé, že seriály Shondy Rhimes se odehrávají ve stejném světě. Fanoušci tak sní o tom, že jejich seriáloví hrdinové se teoreticky můžou setkat. Shonda Rhimes dříve uvažovala, že zasadí děj Chirurgů do svého rodného města Chicaga. Ale nakonec se rozhodla pro Seattle, aby seriál odlišila od jiného slavného lékařského dramatu, Pohotovosti.

SHONDA RHIMES SHODILA PÁR KILO

Chirurgové jsou plní chytrých žen různých barev pleti

Shonda Rhimes vymyslela Chirurgy jako seriál, který by mohl být zajímavý tím, že v něm mezi sebou soupeří chytré ženy. Vybrala si lékařské prostředí, protože ji fascinují dokumentární filmy o pokrocích medicíny – zejména v oboru chirurgie.

Seriál je záměrně vymyšlený jako antirasistický. Shonda Rhimes se zaměřila na postavy, které osloví diváky bez ohledu na to, jak vypadají a jakou mají barvu pleti. V průběhu let se v seriálu objevilo množství hereček a herců asijského, afroamerického nebo latinskoamerického původu

Drby o Chirurzích

V roce 2015 se začalo znovu mluvit o možném návratu postavy doktorky Izzie Stevensové do seriálu. Katherine Heigl, která postavu hrála, se vyjádřila, že by nebyla proti. Původně patřila k největším hvězdám Chirurgů, ale ze seriálu odešla na konci šesté řady, aby se mohla věnovat jiným projektům. Skandál vyvolalo jedno z jejích televizních vystoupení, kdy se zmínila, že k Shodně Rhimes nikdy necítila příliš velkou náklonnost. Tak herečka reagovala na zlé jazyky, kteří tvrdily, že Heighl od producentky dostala vyhazov.

Zdálo se, že ideální příležitostí pro návrat Izzie aspoň do několika epizod by mohla být následující 12. série. Nakonec na to však nedošlo. Producentka seriálu Shonda Rhimes později vysvětlila, že už se k příběhu Izzie nehodlá vracet, protože si pečlivě promyslela, jak by mohl pokračovat – a došla k názoru, že nemohl.

Sledujte Chirurgy každý víkend na Prima LOVE!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 31. 5. 2023

Autority, které vás dosud provázely, vás mohou konfrontovat. Nastala hodina, kdy můžete odložit své obavy a vydat se po své cestě. To je nepochybně velmi pozitivní stav. Znamená to, že dospíváte, Berani. Kromě toho vám nic nebrání v tom, abyste čas od času požádali o pomoc, pokud ji budete potřebovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.