7 zajímavostí z třetí série Cizinky

Třetí řadu seriálu Cizinka můžete sledovat online v našem archivu iPrima.cz. Cizinka ve třetí sérii nabízí další zkoušku pro Claire a Jamieho, kteří se neviděli několik desítek let. Jak se změní jejich vztah? A dokážou vůbec navázat na svou lásku?

Nové epizody seriálu Cizinka začínají hned po tom, co se Claire (Caitriona Balfe) vrátila zpátky do roku 1948. Je těhotná a vzhledem k tomu, co prožila, se těžko vyrovnává s následky. Její zážitky navíc komplikují vztah s prvním manželem Frankem (Tobias Menzies). Jamie (Sam Heughan) mezitím v 18. století doplácí na poslední zoufalý pokus stát po boku se svými krajany, skotskými horaly, proti anglické koruně v předem ztracené bitvě u Cullodenu. Sice nečekaně přežil, ale trpí tím, že přišel o všechno – hlavně o svou milovanou Claire.

SERIÁL CIZINKA MŮŽETE SLEDOVAT ONLINE TADY

Co nevíte o natáčení?

Třetí řada seriálu Cizinka vznikla podle knížky Mořeplavec, která je třetím dílem v sérii bestsellerů spisovatelky Diany Gabaldon. Má 900 stran a je zatím nejdelším dílem knižní série. První díl vyšel už před více než 25 lety. Po celém světě se prodalo více než 25 milionů výtisků.

První část příběhu se odehrává ve Skotsku a v Americe. Druhá část příběhu se odehrává na Jamajce.

„Jamajské“ scény se ve skutečnosti natáčely v Jihoafrické republice ve studiovém areálu asi hodinu jízdy od Kapského Města. Areál má rozlohu 200 hektarů a nechybí v něm laguna ani umělá džungle.

Na stejném místě se natáčely také filmy Šílený Max: Zběsilá cesta a Černá věž nebo pirátský seriál Black Sails. Producenti si místo vybrali hlavně kvůli tomu, že dostali možnost využít několik dvou- a třístěžňových plavidel, která si zahrála pirátské lodě.

Dvě z těchto lodí dostaly novou podobu a jména. Vznikly z nich brigantina Artemis a válečná loď HMS Porpoise, na kterých se Jamie a Claire plaví za dobrodružstvím.

Podle Caitrion Balfe lodě vypadaly úžasně. Ale dobové interiéry prý už tak skvělé nebyly. Uvnitř to bylo těsné, dusné a propocené a vůbec ne voňavé.

Sam Heughan říká, že některým lidem trvalo déle, než si na moře zvykli. Ale pak že to stálo za to. Je hrdý na třetí řadu Cizinky, protože vdechla seriálu nový život. Tak jako knížky autorky předlohy spisovatelky Diany Gabaldon. Jejich děj jde neustále dopředu a pořád se mění.

Sledujte Cizinku online kdykoliv budete chtít!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.