Jak vypadá obyčejný den knižní autorky úspěšného seriálu Cizinky?

Každou sobotu a neděli můžete sledovat opakování první série Cizinky. Již od 25. května se po desáté hodině můžete těšit na premiérové díly série druhé! Máme pro vás exkluzivní rozhovor s autorkou knihy, podle které se seriál natáčel.

Nové vydání románu Cizinka patřilo loni mezi nejprodávanější knihy. V září se na pulty vrátí i druhý díl příběhu o lásce napříč stoletími s názvem Vážka v jantaru. Jak vznikl nápad udělat z Cizinky knižní sérii a jaká je každodenní práce spisovatele, nám prozradila autorka série Diana Gabaldon.

Jak vypadá běžný den autorky bestsellerů?

Nemyslím si, že u mé profese existuje něco takového jako běžný den. Každý den nacházím v mailu překvapivé věci. Dnes ráno jsem byla pozvána na příští rok do Quebeku, abych poskytla rozhovor u příležitosti výročí bitvy u Quebeku, dále pak pozvání na výletní plavbu a tři konference. K tomu samozřejmě dostávám hromady emailů o knihách, smlouvách atd. A dokonce i obchodní nabídky (třeba na výrobu šátků s citacemi z mých knih, které chtějí vyrábět v Indii).

Ale pokud jde o to, co bych "normálně" dělala v běžný pracovní den, tak bych vstala kolem 8:30 (pracuji v noci, viz níže), šla vyvenčit psy, cvičila (kombinaci pilates a cviků, kterými formují svá těla příslušníci amerického námořnictva), pak bych si dala malou rychlou snídani, a nakonec vzala psy na dlouhou procházku. Ovšem oni si myslí, že jdeme na loveckou výpravu. Mám jezevčíky, a ti loví, co se hýbe. Preferují ještěrky, veverky a sysly (nejradši by lovili jezevce, ale ti se bohužel v Arizoně nevyskytují).

Když se vrátíme, utřu si pot (je srpen, venku je horko – kolem Phoenixu průměrně 42 stupňů Celsia), zodpovím několik emailů a jdu na oběd se svým manželem.

Po obědě obvykle buď hodinu dvě píšu, nebo vyřídím další emaily (když jich dostanu víc) či se chystám na cestu (pokud zrovna mám někam jet), nebo čtu nový scénář k seriálu Cizinka.

Kolem třetí nebo čtvrté vyrážím na běžné pochůzky (čistírna, nakupování atd.), což znamená procházku tak 30-60 minut. Už se těším, až se ochladí, pak je to velmi příjemná procházka. Po návratu si dáme spolu s manželem svačinu – udělám nějaký salát. A pak – v závislosti na ročním období a teplotě vody – si jdu zaplavat a osprchovat. Udělám večeři (nebo se jdeme najíst ven) a po ní si chvíli čtu, zatímco manžel kouká na sport nebo detektivku v televizi.

Manžel vstává velmi brzy (kolem páté hodiny), takže si jde lehnout už v 9:00 nebo 9:30 večer. Já jdu se svými dvěma psy lenošit do velké postele Taos (to je rustikální druh pohovky z Nového Mexika). Pokud je klid, usnu během několika minut a pravidelně se probudím mezi půlnocí a jednou hodinou.

Dám si dietní kolu, psi dostanou kost a všichni jdeme do mé kanceláře, kde pracuju do půl páté. Pak jdu doopravdy spát. ("Práce" je většinou psaní, ale zahrnuje také sledování nových klapek seriálu (když se zrovna natáčí) a vyřizovaní dalších emailů.

Takhle asi vypadá můj běžný den, ale takových moc není, protože jednak hodně cestuji nebo se objeví řada věcí, které tento program nabourají.

Zatímco každou sobotu a neděli můžete sledovat po 22. hodině první sérii Cizinky, od 28. května se těšte na druhou sérii úspěšného seriálu na Prima LOVE.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 31. 5. 2023

Autority, které vás dosud provázely, vás mohou konfrontovat. Nastala hodina, kdy můžete odložit své obavy a vydat se po své cestě. To je nepochybně velmi pozitivní stav. Znamená to, že dospíváte, Berani. Kromě toho vám nic nebrání v tom, abyste čas od času požádali o pomoc, pokud ji budete potřebovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.