Recyklace ve třetí sérii: Cizinka nosí kostýmy z druhé řady

Seriál Cizinka slaví úspěch po celém světě. Vy se na příběh milenců, kteří pocházejí každý z jiného století, můžete dívat online v našem archivu iPrima.cz. Cizinka ale nabízí fascinující témata na základě tvorby historického seriálu. Tentokrát se podíváme na téma recyklace. Ne vždy se totiž musí stavět nový atleliér a šít nové kostýmy, když přichází na řadu nové století v nové řadě seriálu.

SERIÁL CIZINKA MŮŽETE SLEDOVAT ONLINE

Přešívání kostýmů a přestavba starých ateliérů Cizinky

Ačkoliv si producent vyžádal od televize na třetí řadu Cizinky ještě vyšší rozpočet, než měl na řadu druhou (to proto, aby byl seriál věrohodnější a diváky vtáhl více do děje), ne vždy to musí znamenat, že se kupují nové dekorace a kostýmy. Seriálový štáb si dokázal poradit s málem a vytvořit velkorysý efekt tehdejší doby.

Kupříkladu Jamie a Claire se ve třetí sérii znovu objevují v přepychovém oblečení, které nosili v druhé řadě ve scénách odehrávajících se v královském zámku Versailles. To však není jediná vychytávka návrhářky Terry Dresbach, která má na starosti kostýmy. Dresbach prozradila, že se ve třetí řadě objevuje i další upravený kostým z předchozích epizod. Tentokrát ho ale nosí jiná postava než dřív. A právě na fanoušcích seriálu je, aby přišli na to, která.

7 ZAJÍMAVOSTÍ ZE SERIÁLU CIZINKA

Exteriéry a ateliéry Cizinky

Velkolepý seriál, jako je Cizinka, si samozřejmě nevystačí pouze s ateliéry, ale potřebuje i nádherné exteriéry, které odpovídají době. Takže když se natáčelo většinou ve Skotsku, nebyl problém na chvíli vytvořit ze Skotska i tak trochu Ameriku. Přesněji Boston, v kterém se odehrávají scény s Claire. A jak vznikl takový bostonský byt?

Autoři ho nechali přestavět z „pařížské rezidence“ z druhé řady seriálu.

Znělka Cizinky

Úplně původní a novotou znějící není samozřejmě ani znělka seriálu. Ikonická úvodní znělka vychází z tradiční skotské lidové písně Sky Boat Song, která popisuje útěk prince Karla Stuarta po prohrané bitvě u Cullodenu. Místo původního textu je v písničce ke slyšení báseň Sing Me a Song of Lad that is Gone spisovatele Roberta Louise Stevensona. Ta se shoduje se začátkem příběhu, který prožívá hlavní hrdinka Claire.

Sledujte seriál Cizinka v archivu iPrima.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 6. 6. 2023

Díky společenským událostem nebo skupinovým aktivitám byste se mohli dostat do kontaktu s mnoha lidmi, Berani, a to jak s blízkými přáteli, tak s náhodnými známými. Do vašeho života může vstoupit nová osoba, která pro vás bude mít zásadní význam. Mohou se objevit záležitosti, které vás silně ovlivňují, a vy pravděpodobně nebudete váhat s vyjádřením svých názorů. To je v pořádku, protože budete taktní a ostatní ocení vaši upřímnost.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.