Recyklace ve třetí sérii: Cizinka nosí kostýmy z druhé řady

Seriál Cizinka slaví úspěch po celém světě. Vy se na příběh milenců, kteří pocházejí každý z jiného století, můžete dívat online v našem archivu iPrima.cz. Cizinka ale nabízí fascinující témata na základě tvorby historického seriálu. Tentokrát se podíváme na téma recyklace. Ne vždy se totiž musí stavět nový atleliér a šít nové kostýmy, když přichází na řadu nové století v nové řadě seriálu.

SERIÁL CIZINKA MŮŽETE SLEDOVAT ONLINE

Přešívání kostýmů a přestavba starých ateliérů Cizinky

Ačkoliv si producent vyžádal od televize na třetí řadu Cizinky ještě vyšší rozpočet, než měl na řadu druhou (to proto, aby byl seriál věrohodnější a diváky vtáhl více do děje), ne vždy to musí znamenat, že se kupují nové dekorace a kostýmy. Seriálový štáb si dokázal poradit s málem a vytvořit velkorysý efekt tehdejší doby.

Kupříkladu Jamie a Claire se ve třetí sérii znovu objevují v přepychovém oblečení, které nosili v druhé řadě ve scénách odehrávajících se v královském zámku Versailles. To však není jediná vychytávka návrhářky Terry Dresbach, která má na starosti kostýmy. Dresbach prozradila, že se ve třetí řadě objevuje i další upravený kostým z předchozích epizod. Tentokrát ho ale nosí jiná postava než dřív. A právě na fanoušcích seriálu je, aby přišli na to, která.

7 ZAJÍMAVOSTÍ ZE SERIÁLU CIZINKA

Exteriéry a ateliéry Cizinky

Velkolepý seriál, jako je Cizinka, si samozřejmě nevystačí pouze s ateliéry, ale potřebuje i nádherné exteriéry, které odpovídají době. Takže když se natáčelo většinou ve Skotsku, nebyl problém na chvíli vytvořit ze Skotska i tak trochu Ameriku. Přesněji Boston, v kterém se odehrávají scény s Claire. A jak vznikl takový bostonský byt?

Autoři ho nechali přestavět z „pařížské rezidence“ z druhé řady seriálu.

Znělka Cizinky

Úplně původní a novotou znějící není samozřejmě ani znělka seriálu. Ikonická úvodní znělka vychází z tradiční skotské lidové písně Sky Boat Song, která popisuje útěk prince Karla Stuarta po prohrané bitvě u Cullodenu. Místo původního textu je v písničce ke slyšení báseň Sing Me a Song of Lad that is Gone spisovatele Roberta Louise Stevensona. Ta se shoduje se začátkem příběhu, který prožívá hlavní hrdinka Claire.

Podobné články

Sledujte seriál Cizinka v archivu iPrima.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.