Kajínek utekl z vězení znovu. Povedlo se mu opustit český Alcatraz!

Nejslavnější český vězeň, který utekl z nejhoršího českého vězení, si vyzkoušel znovu, jak utéct z kriminálu. Jak se mu to kdysi podařilo na Mírově, vám sám vysvětlí ve své dokumentární minisérii Já, Kajínek, kterou uvidíte už 12. listopadu. Na Primě.

Nejznámější český vězeň Jiří Kajínek opět dokázal, že stěny a mříže jsou na něj krátké. Během speciální hry Útěk z Alcatrazu na pražském Žižkově bylo Kajínkovým úkolem zdolat překážky a dostat se ven z provizorního vězení. Na to, aby se mu to podařilo, stačilo necelých 40 minut!

Zatuchlina vězení Kajínka málem odradila

Chybělo málo a málem hra ani nezačala. Co Kajínkovi vadilo? „Zatuchlina. Dokonce jsem zvažoval, že odejdu, to je takový to hnusný vězeňský prostředí. Ale když nás pak zavřeli a člověk začal plnit úkoly, tak to bylo dobrý,“ prozradil Kajínek.

Kajínek, který, jak sám tvrdí, strávil za mřížemi čtvrt století, bral hru spíše jako zábavu. To, že se opět ocitl za mřížemi, zvládl s ledovým klidem. „Tohle je taková legrace. Já jsem byl za úplně jinými mřížemi, dokonce pancéřovými dveřmi,“ říká Kajínek.

VÍCE O DOKUMENTÁRNÍ MINISÉRII JÁ, KAJÍNEK SE DOZVÍTE TADY

Proslul svým útěkem z věznice Mírov, jedné z nejpřísněji střežené u nás. Právě zkušenosti z vězení mu při hře pomohly. „Když jsem přišel a rozhlédl se, viděl jsem hned některé věci a hned jsem říkal, tam budou schované indicie. Nebudu ze sebe dělat, že jsem ten nejšikovnější, ale je to hra, a to se nedá s reálným útěkem z vězení vůbec srovnat,“ říká Kajínek.

Jaká bude dokumentární minisérie o Kajínkovi?

Už v neděli 12. listopadu ve 20.15 startuje na Primě dokument Já, Kajínek. Přinese exkluzivní záběry a dosud nezveřejněná svědectví. Části dokumentů budou hrány samotným Jiřím Kajínkem, jiné jsou natočené s figuranty v situacích, které přesně odpovídají Kajínkovým vzpomínkám.

PODÍVEJTE SE NA VŠECHNY UPOUTÁVKY SÉRIE JÁ, KAJÍNEK

„Já osobně si myslím, že si diváci budou muset počkat a podívat se sami a všechno uvidí a pochopí. Je to určitý průřez toho všeho, co se ve spojitosti se mnou odehrálo, ale i neodehrálo. Dílů je pět a každý z nich je jinak tematicky zaměřený, v každém se divák dozví něco zajímavého a něco nového,“ říká Kajínek.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.