Seriály a filmy

4. listopadu 2016 11:15

Dlouhé podzimní večery s Karolínou!

S přechodem na zimní čas se dny krátí a večery prodlužují. Na podzim ubývá světla, a mnoho lidí jej tak proto považuje za smutné období. Karolína Kamberská má naopak podzim ráda.

Vše o pořadu Karolína, domácí kuchařka najdete TADY.

Celá její rodina se totiž víc drží doma a tráví dlouhé večery u stolu. Navíc existuje spousta receptů, ze kterých jako by zářilo slunce, a podzimní splín tak pomohou zmírnit. Několik z nich prozradí divákům pořadu Karolína, domácí kuchařka již v sobotu 5. listopadu v 17.00 na Primě.

Na podzim by mělo jídlo hřát, ale pro zlepšení nálady také možná vonět trochu i létem a sluncem. Karolína tentokrát nabídne od každého něco. Klasickou česnečku zná asi hodně lidí a mnoho ji má také rádo. Hlavní protagonistka pořadu zvolila její jinou variantu – jemný česnekový krém, který je také z česneku, ale tam veškerá podobnost končí. Zajímavé budou jistě i její králičí stehna v ciderové cibuládě. „Králíka považuji od dětství za slavnostní jídlo. U nás doma se totiž dělal převážně ve sváteční dny na smetaně. Já diváky naučím francouzskou úpravu,“ říká Karolína Kamberská a s úsměvem dodává: „Když se podívám skrz skleničku perlivého cideru, přenesu se v myšlenkách daleko na jih. A to se takhle na podzim občas hodí.“

Létem jistě zavoní také salát s avokádem. Tuto zeleninu ochutnala Karolína poprvé jednou u kamarádky. „Vytáhla takový zvláštní plod, který jsem do té doby nikdy neviděla. A říkala, že chutná úplně jinak než cokoli, co do té doby ochutnala. Měla pravdu,“ vzpomíná Karolína. Avokádo je podle ní úžasné a vláčné. „Vůbec se nedivím, že mu Aztékové říkali máslo lesa,“ vzpomene si a nakonec krásnou vzpomínku na léto přinese i v dezertu – jahodové roládě s citrónovou vůní.

Už se brzy šeří

Jemný česnekový krém s hříbky

Králičí stehna v ciderové cibuládě a šťouchané brambory s jablky

Salát s kuřetem a avokádem

Jahodová roláda s citronovou vůní

Karolína, domácí kuchařka je praktickým rádcem i oslavou domácího vaření, kterým provází přirozená, charismatická a praktická moderní žena. Není profesionální kuchařkou, ale vaření je její láskou a vášní. Vychází z tradice našich babiček, vstřebává nové vlivy a inspirace, sbírá nejrůznější recepty, výborně a nápaditě vaří z dostupných surovin v čase, který ji v životě zaměstnané matky tří dětí zbývá. S Karolínou lze vařit rychle, zdravě a s nápadem, přitom však kvalitně. Její praktické domácí recepty využívají v moderním kontextu tradici a kořeny české kuchyně i inspiraci evropskou gastronomií. Nabízí užitečné nápady, rady a kuchařské techniky, objevuje opomíjené nebo klasické a zapomenuté suroviny, které jsou běžně dostupné. Každá epizoda má konkrétní širší téma, které má spojitost s jednotlivými recepty.

Sledujte čtvrtý díl premiérové čtvrté řady pořadu Karolína, domácí kuchařka v sobotu 5. listopadu v 17.00 na Primě.

Všechny epizody pořadu Karolína, domácí kuchařka najdete na Prima PLAY.

V první premiérové epizodě v pořadí již čtvrté řady se na obrazovky vrací sběratelka zapomenutých receptů a vášnivá kuchařka Karolína Kamberská a její pořad Karolína, domácí kuchařka. V sobotu 15. října vezme jeho protagonistka diváky do lesa a na zahradu. Právě tam totiž nasbírala inspiraci pro další chutné recepty, které prozradí již v 17.00 na Primě. Nová řada Karolíny, domácí kuchařky nabídne mnoho jídel, která v sobě mají ducha Středomoří, ale zároveň i hřejivost tradiční domácké kuchyně, která je na celém světě stejná. „Recepty pro novou řadu mojí kulinářské show i pro novou kuchařku, která vyjde letos na podzim, jsem připravovala od loňského léta – a to hlavně poctivým ‚testováním na zvířatech‘, tedy na své rodině,“ říká se smíchem novinářka a muzikantka Karolína Kamberská.

Pro první díl premiérové čtvrté řady však Karolína nešla daleko. Vyšla si jen do lesa a na zahradu. A jaké tedy bude její menu?

· Polévka ze zahrady se sýrovými taštičkami

· Jemné telecí s hříbky a máslovými noky

· Gratinovaný pórek se šunkou

· Mražená broskvovo-karamelová pěna

Karolína, domácí kuchařka je praktickým rádcem i oslavou domácího vaření, kterým provází přirozená, charismatická a praktická moderní žena. Není profesionální kuchařkou, ale vaření je její láskou a vášní. Vychází z tradice našich babiček, vstřebává nové vlivy a inspirace, sbírá nejrůznější recepty, výborně a nápaditě vaří z dostupných surovin v čase, který ji v životě zaměstnané matky tří dětí zbývá. S Karolínou lze vařit rychle, zdravě a s nápadem, přitom však kvalitně. Její praktické domácí recepty využívají v moderním kontextu tradici a kořeny české kuchyně i inspiraci evropskou gastronomií. Nabízí užitečné nápady, rady a kuchařské techniky, objevuje opomíjené nebo klasické a zapomenuté suroviny, které jsou běžně dostupné. Každá epizoda má konkrétní širší téma, které má spojitost s jednotlivými recepty. Sledujte první díl čtvrté řady pořadu Karolína, domácí kuchařka v sobotu 15. října v 17.00 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.