Seriály a filmy

14. prosince 2017 14:44

Karolína a její inspirace na vánoční dny!

Oblíbená kuchařka Karolína Kamberská si už dávno ověřila, že o Vánocích nemá smysl usilovat o dokonalost, která je stěží dosažitelná. Důležité pro ni je sejít se, smát se, mít dobrou náladu a také něco dobrého k jídlu. Divákům svého pořadu Karolína, domácí kuchařka nabídne inspiraci na několik jídel pro sváteční dny. Už v neděli 10. prosince v 17.15 na Prima LOVE

Kdysi se Karolína snažila o dokonalé Vánoce. Zuřivě uklízela, nakupovala dárky a podávala heroické výkony. Pod stromeček pak ale padla únavou. Dnes jí záleží hlavně na tom, aby uvařila něco dobrého a sešla se se všemi a vychutnala si kouzlo svátečních chvil. Pro slavnostní chvíle sahá k několika osvědčeným receptům.

K Vánocům u nás neodmyslitelně patří kapr. Toho většina lidí připravuje v trojobalu. Ovšem ještě tradičnější a starší vánoční úpravou je kapr na černo. Do omáčky k němu patří pivo, jehož nahořklá chuť funguje naprosto krásně, a navíc zesílí chutě všeho ostatního. Pivo se ostatně přidává do mnoha tradičních českých receptů. Jako přílohu volí Karolína houbového kubu, kterého připravuje z jáhel, jenž se díky své jemné chuti ke kaprovi na černo hodí. „Tradičně se kapr na černo připravoval tak, že se rybí maso vařilo přímo v omáčce. Mé rodině však víc chutná varianta, když rybu opeču zvlášť na pánvi. Toto jídlo možná vyžaduje trochu více námahy, ale stojí za to. Dodá krásnou sváteční atmosféru, a navíc nás pomyslně propojí s našimi předky,“ říká Karolína.

Karolína má hodně v oblibě hovězí maso, a jak sama říká, třeba mezi obloženými chlebíčky si vybere vždy ten roastbeefový. „Dlouho jsem si myslela, že upéct roastbeef doma je složitá záležitost. Když ale známe několik triků, tak se toho nemusíme bát. Dnes mám podezření, že mnoho z našich vánočních návštěv k nám chodí jenom kvůli němu,“ směje se.

Nakonec připraví Karolína dokonalou vánoční lahůdku nejen pro milovníky arašídového másla. „Arašídové máslo moje rodina milovala dávno předtím, než se u nás dalo koupit na každém rohu, vozili jsme si ho z dovolených. A já si s ním dodnes ráda v kuchyni hraju,“ prozrazuje oblíbená kuchařka.

Karolínino menu pro slavnostní vánoční dny:

  • Kapr na černo s houbovým kubou
  • Roastbeef s pečenými bramborami a domácí tatarkou
  • Burské košíčky

Otevřete pokladnici plnou receptů a vařte s chutí a láskou. Sledujte jedenáctý díl pořadu Karolína, domácí kuchařka v neděli 10. prosince v 17.15 na Prima LOVE.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.