Seriály a filmy

16. listopadu 2017 14:00

Lucie Gretzová

Karolína a její oblíbená retro jídla!

Oblíbená kuchařka Karolína Kamberská se podle svých slov celý život pere s pocitem, že jednou je moderní ženou, jindy v ní ale vyhrává pocit naprostého staromilce.

V první premiérové epizodě v pořadí již čtvrté řady se na obrazovky vrací sběratelka zapomenutých receptů a vášnivá kuchařka Karolína Kamberská a její pořad Karolína, domácí kuchařka. V sobotu 15. října vezme jeho protagonistka diváky do lesa a na zahradu. Právě tam totiž nasbírala inspiraci pro další chutné recepty, které prozradí již v 17.00 na Primě. Nová řada Karolíny, domácí kuchařky nabídne mnoho jídel, která v sobě mají ducha Středomoří, ale zároveň i hřejivost tradiční domácké kuchyně, která je na celém světě stejná. „Recepty pro novou řadu mojí kulinářské show i pro novou kuchařku, která vyjde letos na podzim, jsem připravovala od loňského léta – a to hlavně poctivým ‚testováním na zvířatech‘, tedy na své rodině,“ říká se smíchem novinářka a muzikantka Karolína Kamberská.

Pro první díl premiérové čtvrté řady však Karolína nešla daleko. Vyšla si jen do lesa a na zahradu. A jaké tedy bude její menu?

· Polévka ze zahrady se sýrovými taštičkami

· Jemné telecí s hříbky a máslovými noky

· Gratinovaný pórek se šunkou

· Mražená broskvovo-karamelová pěna

Karolína, domácí kuchařka je praktickým rádcem i oslavou domácího vaření, kterým provází přirozená, charismatická a praktická moderní žena. Není profesionální kuchařkou, ale vaření je její láskou a vášní. Vychází z tradice našich babiček, vstřebává nové vlivy a inspirace, sbírá nejrůznější recepty, výborně a nápaditě vaří z dostupných surovin v čase, který ji v životě zaměstnané matky tří dětí zbývá. S Karolínou lze vařit rychle, zdravě a s nápadem, přitom však kvalitně. Její praktické domácí recepty využívají v moderním kontextu tradici a kořeny české kuchyně i inspiraci evropskou gastronomií. Nabízí užitečné nápady, rady a kuchařské techniky, objevuje opomíjené nebo klasické a zapomenuté suroviny, které jsou běžně dostupné. Každá epizoda má konkrétní širší téma, které má spojitost s jednotlivými recepty. Sledujte první díl čtvrté řady pořadu Karolína, domácí kuchařka v sobotu 15. října v 17.00 na Primě.

Také v kuchyni má dny, kdy chce vařit lehce, jednoduše a moderně, a dny, kdy si chce pustit černobílý film a uvařit něco ze starých kuchařek. Jaká jídla v ní vyvolávají retro náladu, uvidíte už v neděli 19. listopadu v 17.15 na Prima LOVE. Jednou z ingrediencí receptu, který Karolína představí v dalším díle svého pořadu, jsou syrečky nebo správně – tvarůžky. K těm prý měla vždycky vřelý vztah. A to i za cenu, že když je donesla domů, tak polovina její rodiny prchla. Ona sama je má ráda i jen tak na chlebu s máslem. Na jedné ze slavností olomouckých tvarůžků pak ochutnala i syrečkovou zmrzlinu. Geniální kombinaci pak podle Karolíny vytvoří syrečky s bramborákem.

Dalším jídlem s vůní tradice je podle Karolíny krkovice. Je vůbec jedním z jejích nejoblíbenějších mas, protože je pěkně šťavnatá a dá se připravit velmi rychle. A nakonec si připomeneme recept našich babiček na tvarohové těsto, na které jsme už trochu zapomněli, přitom je škoda jej nepoužívat. Jeho příprava je totiž jednoduchá a jeho jemná, navinulá chuť podtrhuje dojem, že jde o těsto celkem zdravé. Takové tvarohové šátečky lze naplnit čímkoli, vynikající jsou třeba s ořechovou náplní nebo s povidly. Karolína použije jablečnou náplň, která se do nich také skvělé hodí. Navíc má oblíbená kuchařka na podzim jablek plný sklep a vůně šátečků jí připomíná dětství. „Naše doba je krásná, někdy je ale trochu rychlá a náročná, občas mám touhu zpomalit. A zjistila jsem, že mi k tomu krásně pomáhá, když si něco uvařím anebo upeču ze starých kuchařek,“ říká. Retro menu podle Karolíny

  • Křenové bramboráčky s olomouckým syrečkem
  • Krkovička s pivem a hořčicí, topinka
  • Tvarohové šátečky s jablky

Otevřete pokladnici plnou receptů a vařte s chutí a láskou. Sledujte osmý díl pořadu Karolína, domácí kuchařka v neděli 19. listopadu v 17.15 na Prima LOVE.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.