Karolína a její recepty na Nový rok!

Oblíbená kuchařka Karolína Kamberská není příznivkyní hromadných oslav. Na Silvestra se u nich doma sejde jenom pár lidí, se kterými nostalgicky vzpomínají na odcházející rok a těší se, co jim přinese ten příští.

V první premiérové epizodě v pořadí již čtvrté řady se na obrazovky vrací sběratelka zapomenutých receptů a vášnivá kuchařka Karolína Kamberská a její pořad Karolína, domácí kuchařka. V sobotu 15. října vezme jeho protagonistka diváky do lesa a na zahradu. Právě tam totiž nasbírala inspiraci pro další chutné recepty, které prozradí již v 17.00 na Primě. Nová řada Karolíny, domácí kuchařky nabídne mnoho jídel, která v sobě mají ducha Středomoří, ale zároveň i hřejivost tradiční domácké kuchyně, která je na celém světě stejná. „Recepty pro novou řadu mojí kulinářské show i pro novou kuchařku, která vyjde letos na podzim, jsem připravovala od loňského léta – a to hlavně poctivým ‚testováním na zvířatech‘, tedy na své rodině,“ říká se smíchem novinářka a muzikantka Karolína Kamberská.

Pro první díl premiérové čtvrté řady však Karolína nešla daleko. Vyšla si jen do lesa a na zahradu. A jaké tedy bude její menu?

· Polévka ze zahrady se sýrovými taštičkami

· Jemné telecí s hříbky a máslovými noky

· Gratinovaný pórek se šunkou

· Mražená broskvovo-karamelová pěna

Karolína, domácí kuchařka je praktickým rádcem i oslavou domácího vaření, kterým provází přirozená, charismatická a praktická moderní žena. Není profesionální kuchařkou, ale vaření je její láskou a vášní. Vychází z tradice našich babiček, vstřebává nové vlivy a inspirace, sbírá nejrůznější recepty, výborně a nápaditě vaří z dostupných surovin v čase, který ji v životě zaměstnané matky tří dětí zbývá. S Karolínou lze vařit rychle, zdravě a s nápadem, přitom však kvalitně. Její praktické domácí recepty využívají v moderním kontextu tradici a kořeny české kuchyně i inspiraci evropskou gastronomií. Nabízí užitečné nápady, rady a kuchařské techniky, objevuje opomíjené nebo klasické a zapomenuté suroviny, které jsou běžně dostupné. Každá epizoda má konkrétní širší téma, které má spojitost s jednotlivými recepty. Sledujte první díl čtvrté řady pořadu Karolína, domácí kuchařka v sobotu 15. října v 17.00 na Primě.

Podobně to má s novoročními předsevzetími. Přeje si hlavně se nestresovat a další rok si užít v klidu a pohodě. To samé popřeje i divákům svého pořadu Karolína, domácí kuchařka už v neděli 17. prosince v 17.15 na Prima LOVE.

Na Nový rok prý máme jíst čočku, abychom měli hodně peněz. Bohatá luštěninová polévka, jejíž recept Karolína prozradí, v sobě čočku obsahuje a její chuť obohacuje ještě mnoho dalších přísad. „Tato polévka je tak přesně tím jídlem, které nám dá trošku zdraví a taky trošku peněz,“ usmívá se Karolína.

Jak na Nový rok, tak po celý rok, říká se také. „Kdyby to tak mělo být, na Nový rok obědváme přesně v pravé poledne a jsme všichni slavnostně nastrojeni. Ve skutečnosti většina dospává po silvestrovském flámu a pohybuje se jako mátoha. Pro tuto situaci je ideálním jídlem pomalu pečené koleno s černým pivem a kořenovou zeleninou. Je to skvělá lahůdka, i když s ní porušujeme případné předsevzetí o hubnutí,“ říká známá kuchařka.

Drinkem pro vítání nového roku je třeba bowle. Tu silvestrovskou připravoval v Karolínině dětství její táta. „Bowle ve mně vzbuzuje slavnostní pocit a také tak trochu vzrušení. Začíná nám nový rok, copak asi přinese? Přidáním konzervovaného ananasu a mandarinek si přivolám tu správnou silvestrovskou náladu,“ prozradí. Bowle pak tradičně podává ve velké skleněné nádobě nebo třeba v porcelánové terině na polévku.

Karolínino menu na Nový rok

  • Luštěninová polévka
  • Pečené koleno s pečenou zimní zeleninou
  • Silvestrovská bowle

Otevřete pokladnici plnou receptů a vařte s chutí a láskou. Sledujte dvanáctý, závěrečný díl pořadu Karolína, domácí kuchařka v neděli 17. prosince v 17.15 na Prima LOVE.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.