Karolína, domácí kuchařka je zpět spolu s recepty na babí léto!

S příchodem podzimu se na televizní obrazovky vrací oblíbená kuchařka Karolína Kamberská.

V první premiérové epizodě v pořadí již čtvrté řady se na obrazovky vrací sběratelka zapomenutých receptů a vášnivá kuchařka Karolína Kamberská a její pořad Karolína, domácí kuchařka. V sobotu 15. října vezme jeho protagonistka diváky do lesa a na zahradu. Právě tam totiž nasbírala inspiraci pro další chutné recepty, které prozradí již v 17.00 na Primě. Nová řada Karolíny, domácí kuchařky nabídne mnoho jídel, která v sobě mají ducha Středomoří, ale zároveň i hřejivost tradiční domácké kuchyně, která je na celém světě stejná. „Recepty pro novou řadu mojí kulinářské show i pro novou kuchařku, která vyjde letos na podzim, jsem připravovala od loňského léta – a to hlavně poctivým ‚testováním na zvířatech‘, tedy na své rodině,“ říká se smíchem novinářka a muzikantka Karolína Kamberská.

Pro první díl premiérové čtvrté řady však Karolína nešla daleko. Vyšla si jen do lesa a na zahradu. A jaké tedy bude její menu?

· Polévka ze zahrady se sýrovými taštičkami

· Jemné telecí s hříbky a máslovými noky

· Gratinovaný pórek se šunkou

· Mražená broskvovo-karamelová pěna

Karolína, domácí kuchařka je praktickým rádcem i oslavou domácího vaření, kterým provází přirozená, charismatická a praktická moderní žena. Není profesionální kuchařkou, ale vaření je její láskou a vášní. Vychází z tradice našich babiček, vstřebává nové vlivy a inspirace, sbírá nejrůznější recepty, výborně a nápaditě vaří z dostupných surovin v čase, který ji v životě zaměstnané matky tří dětí zbývá. S Karolínou lze vařit rychle, zdravě a s nápadem, přitom však kvalitně. Její praktické domácí recepty využívají v moderním kontextu tradici a kořeny české kuchyně i inspiraci evropskou gastronomií. Nabízí užitečné nápady, rady a kuchařské techniky, objevuje opomíjené nebo klasické a zapomenuté suroviny, které jsou běžně dostupné. Každá epizoda má konkrétní širší téma, které má spojitost s jednotlivými recepty. Sledujte první díl čtvrté řady pořadu Karolína, domácí kuchařka v sobotu 15. října v 17.00 na Primě.

Budete tak opět moci zažít oslavu domácího vaření, inspirovat se nejrůznějšími recepty i novými vlivy nebo objevovat zapomenuté nápady, suroviny i praktické rady. Další, v pořadí již 5. řada pořadu Karolína, domácí kuchařka, startuje již v neděli 1. října v 17.15 na Prima LOVE.

I v nové premiérové řadě se můžete těšit na Karolíniny zajímavé a inspirativní recepty. Podzim odstartují jak jinak než babím létem, potěší je jistě i zahradní slavnost, dámská jízda či nedělní oběd, Vánoce nebo Nový rok. Dvanáct nových dílů pořadu oblíbené kuchařky Karolíny Kamberské nabídne voňavá a chutná jídla, kterými si podzim příjemně zpestříme.

Od přírody je milosrdné, že nám ještě před vypuknutím podzimu dopřeje babí léto. V tomto období nosí oblíbená kuchařka Karolína domů všechny plody pozdního léta a vaří z nich typicky letní jídla. Má ráda třeba rajčata, i když tu jejich skutečnou, výraznou a sladkou chuť si můžeme užívat jen zhruba 2 měsíce v roce. Naštěstí jsou známé způsoby, jak jejich chuť pozvednout i po zbytek roku. Jedním z nich je polévka z pečených rajčat a paprik, která nedá vůbec žádnou práci. Z dětství si Karolína vybaví i další oblíbené jídlo – masové kapsy plněné většinou šunkou a sýrem. Dnes ji baví vyhledávat i jeho zajímavější varianty. A právě s dalším receptem to předvede. Jednou z použitých ingrediencí budou i fíky. Ty nejlepší prý Karolína jedla na dovolené v Ligurii. Zajímavým tématem jsou pro ni i tzv. superpotraviny – jakými jsou například chia semínka, mořské řasy nebo plody kustovnice čínské. Říká se o nich, že jsou to elixíry mládí a zdraví. A i když Karolína má za elixír i obyčejné jablko, švestku či tvaroh – klasickou babičkovskou superpotravinu – i ona tyto moderní suroviny občas používá.

Karolínino menu Babí léto Polévka z pečených rajčat a paprik Krůtí kapsy s fíky a mozzarellou, rýže Pohár Elixír

Otevřete pokladnici plnou receptů a vařte s chutí a láskou. Sledujte první díl pořadu Karolína, domácí kuchařka v neděli 1. října v 17.15 na Prima LOVE.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.