Karolína prozradí recepty na nedělní oběd!

Naši předkové se snažili prožít jeden den v týdnu trochu jinak než ty ostatní. Takovým dnem pro ně byla obvykle neděle. Jednou týdně je dobré odpočívat, nic nedělat a užívat si pospolitosti.

V první premiérové epizodě v pořadí již čtvrté řady se na obrazovky vrací sběratelka zapomenutých receptů a vášnivá kuchařka Karolína Kamberská a její pořad Karolína, domácí kuchařka. V sobotu 15. října vezme jeho protagonistka diváky do lesa a na zahradu. Právě tam totiž nasbírala inspiraci pro další chutné recepty, které prozradí již v 17.00 na Primě. Nová řada Karolíny, domácí kuchařky nabídne mnoho jídel, která v sobě mají ducha Středomoří, ale zároveň i hřejivost tradiční domácké kuchyně, která je na celém světě stejná. „Recepty pro novou řadu mojí kulinářské show i pro novou kuchařku, která vyjde letos na podzim, jsem připravovala od loňského léta – a to hlavně poctivým ‚testováním na zvířatech‘, tedy na své rodině,“ říká se smíchem novinářka a muzikantka Karolína Kamberská.

Pro první díl premiérové čtvrté řady však Karolína nešla daleko. Vyšla si jen do lesa a na zahradu. A jaké tedy bude její menu?

· Polévka ze zahrady se sýrovými taštičkami

· Jemné telecí s hříbky a máslovými noky

· Gratinovaný pórek se šunkou

· Mražená broskvovo-karamelová pěna

Karolína, domácí kuchařka je praktickým rádcem i oslavou domácího vaření, kterým provází přirozená, charismatická a praktická moderní žena. Není profesionální kuchařkou, ale vaření je její láskou a vášní. Vychází z tradice našich babiček, vstřebává nové vlivy a inspirace, sbírá nejrůznější recepty, výborně a nápaditě vaří z dostupných surovin v čase, který ji v životě zaměstnané matky tří dětí zbývá. S Karolínou lze vařit rychle, zdravě a s nápadem, přitom však kvalitně. Její praktické domácí recepty využívají v moderním kontextu tradici a kořeny české kuchyně i inspiraci evropskou gastronomií. Nabízí užitečné nápady, rady a kuchařské techniky, objevuje opomíjené nebo klasické a zapomenuté suroviny, které jsou běžně dostupné. Každá epizoda má konkrétní širší téma, které má spojitost s jednotlivými recepty. Sledujte první díl čtvrté řady pořadu Karolína, domácí kuchařka v sobotu 15. října v 17.00 na Primě.

S tím souhlasí i oblíbená kuchařka Karolína Kamberská, která má ráda také společné nedělní obědy. Inspirovat se jejími recepty můžete už v neděli 5. listopadu v 17.15 na Prima LOVE.

Všichni se občas ocitneme v situaci, kdy potřebujeme dát něco rychle na stůl. Nejlepší rychlovka je taková, kterou není třeba vůbec připravovat, stačí ji vyndat z lednice. Jednou z takových je třeba marinovaný sýr. Marinovat lze různé druhy sýrů, i když nejčastěji konzumujeme takto zpracovaný asi hermelín. Oblíbencem známé kuchařky je tradiční řecký sýr z ovčího a kozího mléka – marinovaná feta, která zraje ve vlastní syrovátce a ve slaném nálevu více než dva měsíce. Jak Karolína doporučuje, v nálevu bychom ji také měli koupit.

Dalším jídlem, které Karolína ráda doma servíruje, je guláš, zejména ten krůtí. I přesto, že vypadá úplně jinak než klasický hovězí nebo zvěřinový, za guláš jej ona sama považuje. „Jakmile začne vonět z kuchyně, všichni se stahují z široka daleka. A kdo ho prošvihne, je potom moc smutný,“ usmívá se Karolína. Její guláš doplní bylinkový knedlík, ve kterém nebude chybět ani slanina. Jak má ona sama vyzkoušeno, právě tyto ingredience ho skvěle doplňují. Slanina se hodí ke krůtímu masu a bylinky mu dodají aroma.

Stejně jako to Karolína dělala, když byla malá, i její děti vydloubávají rozinky z vánoček a mazanců. Když ale zapracuje sušené ovoce do moučníku, najednou to všem chutná. Jeden z takových receptů na ovocný chlebíček, ve kterém je spousta sušeného ovoce, prozradí i divákům svého pořadu.

Nedělní oběd podle Karolíny

  • Feta marinovaná po řecku
  • Smetanový krůtí guláš s bylinkovým knedlíkem
  • Ovocný chlebíček

Otevřete pokladnici plnou receptů a vařte s chutí a láskou. Sledujte šestý díl pořadu Karolína, domácí kuchařka v neděli 5. listopadu v 17.15 na Prima LOVE.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.