Seriály a filmy

29. června 2014 21:24

Markéta Zídková

Jak se ubránit matce alkoholičce? Sledujte Křižovatky života

Je jí teprve 19, ale už musí řešit sama rodinnou situaci: Snaží se zachránit malou sestru. Sledujte Křižovatky života v pondělí ve 20:15 na Primě.

Když Kristýnu Flekovou (55) opustil muž, začala žít nezřízeným životem, pila a chorobně shromažďovala věci. Její nejstarší dcera Soňa (19 let, studuje na zdravotní sestru) se od ní před půl rokem odstěhovala, neustále se s nemocnou matkou hádaly.

Soně došla trpělivost v okamžiku, kdy její mladší sestřička Mirka (9 let, dcera matčina druhého muže) měla dopravní nehodu, které mohla její matka zabránit, kdyby nebyla namol. Soňa se domnívá, že malá Mirka je u matky ve vážném nebezpečí, a chce ji od ní dostat pryč.

Soňa vezme Mirku k sobě na kolej. Ráda by ji u sebe nějaký čas nechala, než najde lepší řešení. Jenomže vzápětí se ukáže, že malou sestru u sebe mít nemůže, protože je to proti kolejnímu řádu.

Sledujte další příběh psaný životem v v úterý 20. srpna ve 20:15 na Primě.

Jediným řešením tedy je – poprosit tetu Lízu, sestru alkoholičky Kristýny, jestli by k sobě Mirku nevzala. Teta je velmi srdečná a vstřícná a s nápadem bez váhání souhlasí. Následně souhlasí také se Soniným nápadem, že by se mohla obrátit na orgán sociálně-právní ochrany dětí a podat si návrh na předběžné opatření, kterým by byla malá neteř tetě svěřena. Teta to promptně učiní. Šetření její situace proběhne hned následující den a návrhu je vyhověno. Mirka tak u tety Lízy nachází druhý a šťastný domov. Teta si pak se Soninou pomocí podává návrh na svěření malé Mirky do péče třetí osoby.

Když je dívenka konečně v bezpečí, přichází druhá rána: Kristýnin byt vyhoří a pětapadesátiletá matka pak chce bydlet u dcery. Jednoho večera na ni prostě bezostyšně čeká u ní v jejím pokoji na koleji! To nezadržitelně spěje ke konfliktu.

Kristýna nyní svou dceru neustále obtěžuje, pořád se poflakuje okolo koleje a Soňu terorizuje. Poté dceři vysvětlí, že se jí může zbavit, když ji odveze do Varnsdrofu k její dávné přítelkyni. Soňa souhlasí a vydá se s matkou na cestu. V autě se však situace vyhrotí, když Soňa zjistí, že ji matka okrádá. Dojde jí trpělivost a ještě před Mělníkem milou máti vysadí u silnice.

Už následujícího dne ji ovšem musí zase vyzvedávat na záchytce: maminka zde strávila noc po jednom vydařeném alkoholovém extempore. Soňa matku vezme do Azylového domu s tím, že by přispívala finančně na její pobyt. Matka sem ale odmítne jít. A to už proto, že podmínkou pobytu v Azyláku je zákaz konzumace alkoholu.

Poté následuje přelíčení u soudu o právo na péči o dítě, při němž Kristýna úplně ztratí nervy. Soudní proces skončí dobře. Výhradní právo na péči o Mirku připadá na tetu Lízu.

Jak vypadá rodinné drama? Podívejte se na upoutávku:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.