Jak se vyhnout partnerské krizi a následně nevěře? Odpovídá odborník

Aby se nevěra vašemu partnerskému vztahu vyhnula, musíte na něm vy i váš partner pracovat. A co je podle naší odbornice Šárky Vávrové to hlavní? Nejdůležitější je komunikovat. To ostatně demonstroval i poslední díl Křižovatek života, kde se odcizili partneři Olga a Martin.

Nevěra bývá více přisuzována mužům. U žen se většinou jedná z počátku pouze o nezávazný flirt, který může postupně přerůst v lásku a paralelní vztah. V případě, že jsou muži vytíženi prací, hrozí zvýšené riziko ženské nevěry – tak to bylo i v případě Olgy a Milana. Ve většině případů jsou ženy naprogramovány na skrývání své nevěry. Důvod je v biologii ženy, která chrání rodinu a chce ji za každou cenu udržet.

Nevěrní muži si svůj paralelní vztah užívají. Prožívají vášeň, jiskření a dobrodružství, jiný druh sexu, ale jen výjimečně opouštějí manželku a děti. Uvědomují si, že se jedná pouze o endorfiny a jejich milenka se nápadně podobá jejich manželce.

Ženy však ve svém milostném vztahu hledají oporu, porozumění. Ve většině případů se k mimopartnerskému vztahu ženy uchylují, pokud pociťují v životě s partnerem citovou vyprahlost. Žena potká muže, který o ni projeví zájem, povídá si s ní a zajímá se o její život, což žena ke svému životu potřebuje. Následně přichází zamilování, tak jak se to stalo i Olze s milencem Martinem. V případě, že se žena zamiluje, dochází ke komplikacím, protože má touhu následovat své srdce a bořit mosty za minulostí.

Jak předejít krizi v partnerství?

  • Komunikovat ve vztahu, a to za každých okolností. Partner neumí číst myšlenky, je nutné mu vše jasně a zřetelně vysvětlit. Zasvětit ho do toho, jak se žena cítí a co jí ve vztahu vadí.
  • Zajímat se o partnera, o jeho koníčky, přání, touhy a cíle, a to platí oboustranně.
  • V případě, že přestane fungovat sexuální stránka vztahu, tak tuto skutečnost neodsouvat a řešit ji vzájemnou komunikací nebo i odbornou pomocí.
  • Hádky a konflikty neřešit nevěrou.
  • Dohodnout se na financování rodiny a výchově dětí.
  • V partnerství se k sobě chovat především s úctou a respektem.
  • Snažit se svého partnera podporovat a chválit.
  • Vyjadřovat si vzájemně své city a pokud možno nezapomínat ani na doteky.

Šárka Vávrová

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.