Kdo má nárok na dítě, když jeho otec zemře, nevlastní matka či prarodiče?

Kdo je pro malé dítě lepší rodič - žena, kterou považuje za svou pravou mámu, její biologická matka nebo děda s babičkou? U koho z nich se bude mít malá Věrka po smrti otce nejlépe? O tom budou další Křižovatky života, které vysílá Prima ve čtvrtek ve 20.15.

Milada Gálová (32) žije v Praze a pracuje jako sekretářka na půl úvazku v jednom elektropodniku. Žije u ní Věrka, dcera jejího partnera Štěpána, který nedávno přišel o život při autonehodě.

Milada jde vyzvednout Věrku ze školy, když jí zazvoní mobil. Je to Štěpánova matka, která jí sdělí, že se v budoucnu bude o svou vnučku starat sama. Milada je šokovaná. Jak to, že se prarodiče najednou chtějí starat o Věrku? Až dosud to ještě nikdy neudělali.

Z čistě právního hlediska má Milada v ruce špatnou kartu, protože Štěpán měl výlučné právo na péči o ni. Po Štěpánově smrti nemá zatím právo na péči o ni nikdo, protože Ivana, její biologická matka, o ni nikdy nejevila zájem a péče o ní se zřekla.

Chcete vědět o pořadu víc? Čtěte zde

Když se Milada před sedmi lety seznámila se Štěpánem, byla to láska na první pohled. I když se nedávno před seznámením s Miladou dokonce i oženil a jeho žena přivedla na svět jejich společnou dceru Věrku, Štěpán Ivanu opustil a nechal se s ní rozvést.

Jeho teď už bývalá žena odjela do Itálie, převzala tam jeden z hotelů svých rodičů a Štěpánovi přenechala péči o sotva roční dceru Věrku. Soud tehdy rozhodl o tom, že Štěpán bude mít Věrku ve výlučné péči. Jelikož si Štěpán přál mít s Miladou dítě, přestěhovala se k němu a začala s ním a s Věrkou žít v bytě, který byl ve Štěpánově osobním vlastnictví.Na Křižovatky života s tématem přetahování o dítě se podívejte ve čtvrtek ve 20.15 na Primě.

Velmi rychle se z nich stala šťastná malá rodina. Krátce před Štěpánovou smrtí se pár rozhodl, že se konečně vezme. Sama svatba pro ně nebyla nikdy důležitá, ale chtěli zabezpečit sebe, a především Věrku pro případ úmrtí jednoho z nich. Ale už to nestihli.

Štěpánovi rodiče nikdy synovi neodpustili, že kvůli Miladě opustil Ivanu. Ivana totiž byla na rozdíl od Milady, která nic neměla, díky hotelovému řetězci svých rodičů bohatá žena. A teď se zdá, že se za to chtějí Miladě pomstít… Vybojuje Milada svou nevlastní dceru do vlastní péče?

Jak se na situace díváte vy?

Další díl Křižovatek života si pusťte ve čtvrtek večer ve 20.15 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.