Když se provalí partnerova nevěra, hlavní je si křivdu přiznat

Každá rodina skrývá své tajemství. V rodině Holubových je však tajemství, které si nikdo z členů rodiny nepřál odhalit. Bohužel, v Křižovatkách života se ukázalo, jak snadno k takovému odhalení může dojít a jak fatální mohou být jeho následky.

Linda žije s manželem Karlem a patnáctiletou dcerou vcelku spokojený život až do okamžiku, kdy se znovu objeví muž, s nímž měla před šestnácti lety milostný flirt. Jirka, její bývalý milenec, potká Lindu s dcerou a dozví se, kolik je patnáctileté Denise let. V daný moment si uvědomuje, že Denisa může být jeho dcerou a začne odhalovat Lindino skryté tajemství.

Denisin otec Karel si všimne, že patnáctiletá dcera si přes internet píše s čtyřicetiletým Jirkou. Karla se zmocní panika a strach, co má jeho nedospělá dcera s o tolik let starším mužem.

Chtěl ho poznat osobně

Karel se od své ženy dozví, že tento muž je její známý z minulosti a seznámení s dcerou Denisou proběhlo prostřednictvím Lindy. Přesto se mu tato situace nelíbí a rozhodne se Jirku navštívit a celou situaci si s ním vyjasnit. Jirka nechce v očích Karla vypadat jako úchyl a seznamuje Karla se skutečností, že Denisa může být jeho dcera.

Podívejte se, co se odehrálo v Křižovatkách života:

Karlovi se zhroutí celý svět. Má pocit ohrožení vlastní rodiny. Jirka je pro něj nepřítel, který se snaží zbořit veškeré jeho rodinné zázemí. Linda nakonec svému muži Karlovi přestává lhát a přiznává svoji nevěru před narozením dcery Denisy.

K nevěře u Lindy došlo, protože manželství s Karlem procházelo krizí. V období kdy zjistila, že je těhotná, však spolu s Karlem našli k sobě opět cestu a prožívali nové zamilování.

Proč nevěra?

Ženy navazují mimopartnerské vztahy většinou z důvodu citové vyprahlosti. Cítí se ve vztahu nedoceněné. Hledají svoji důležitost. Pokud přijde muž, který je vyslechne, zajímá se o ně, poslouchá je a nešetří lichotkami, jsou ochotné mu věnovat nejen svoje tělo, ale i srdce.

Podle statistik se ukazuje, že ženy jsou ve skrývání nevěry mnohem úspěšnější než muži. Odhady tvrdí, že každý pětadvacátý muž vychovává cizí dítě. Proč ženy lžou o otci dítěte?

Ženy jsou biologicky naprogramované na zachování rodiny. Chrání ji, protože je pro ně to nejdůležitější. Lež jim umožní držet pohromadě rodinu a příbuzné.

Jak dál?

Má-li rodina fungovat i nadále, je nutné, aby Karel své ženě odpustil. Odpuštění jsou nejsnáze schopni lidé, kteří mají sebevědomí, jsou to zralé osobnosti se sebedůvěrou, a tak dokážou akceptovat chyby ostatních, aniž by to narušilo jejich sebeúctu. Naopak lidé s nízkým sebevědomým, jež jsou přehnaně citliví na kritiku, mají větší problém s odpuštěním.

Člověk, který se snaží druhému odpustit, si musí nejprve přiznat své pocity a reakce – křivdu, hněv, strach a bezmoc, a pak se zastavit a svoje emoce si uvědomit. Vyjasnit si, do jaké míry mu bylo ublíženo partnerem a do jaké míry je to jeho přecitlivělost. Posléze je možné pojmenovat celou křivdu, která se mu stala, a najít možnost řešení. Postupem času může dojít k odpuštění na úrovní emoční, k uzdravení těchto emocí a nalezení klidu a harmonie.

Šárka Vávrová

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.