Seriály a filmy

11. srpna 2013 22:08

Markéta Zídková

Křižovatky: Stojíte svým dětem za zadkem, nebo je necháte si rozbít pusu?

Helena je zároveň matkou dvou dospívajících dívek i babičkou malého Michálka. Ve skutečnosti se musí starat o všechno sama. Jak dlouho to vydrží? Drama, které napsal sám život, sledujte v úterý ve 20.15 na Primě pod názvem Křižovatky života.

Znáte to - je to dilema - máte nechat své dítě, ať si "vyžere", co si nadrobilo, ať pozná, co je život a konečně přijme zodpovědnsot za své činy. I když přitom dojde k mnoha škodám. Nebo neriskovat, že ty škody budou nevratné a raději se dál o všechno starat a doufat, že vaše dítě jednou dostane rozum.

To je přesně dilema, které řeší Helena (36) v dalším díle Křižovatek života. Její sedmnáctileté dceři Janě se narodil syn Michal, ale Jana si toho tak nějak ani nestihla všimnout.

Celá rodina - tedy včetně dcery Lídy (12) bydlí v činžovním domě v Brně. Helena je na podpoře, ale nechce se spolehnout jen na pomoc od státu, a tak čas od času pomáhá v domově důchodců. Otec dětí neplatí alimenty.

Před půl rokem vyšlo najevo, že Jana je v pátém měsíci těhotenství, což byl pro Helenu šok. Helena měla první dítě v 19 letech a pro svoje dcery si přála lepší život. Když Jana matce řekla o těhotenství, byla si jistá, že si chce dítě nechat.

Helena slibuje, že jí bude pomáhat a že do té doby, než bude Jana plnoletá, bude fungovat jako poručník. Taková je domluva s odborem sociální péče.

Osmnáctiletý nezaměstnaný otec Jarda naprosto ignoruje, že je otcem čtyřměsíčního Michala. Nepomáhá Janě a kontaktu se synem se vyhýbá. Heleně to velmi vadí. Jana naopak Jardu navzdory tomu, jak se chová, stále miluje.

Kvůli Jardovi se matka a dcera často hádají. Jana totiž místo mateřských povinností raději tráví čas se svým přítelem a dítě zanedbává. Bude mít matka úspěch a probudí ve své mladé dceři mateřské instinkty – dříve, než zcela opustí své dítě?

Jak to celé dopadne, se dozvíme v úterý ve 20.15 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.