Seriály a filmy

2. září 2013 14:09

Markéta Zídková

Křižovatky života: Miluje letadýlka. A jeho rodina nemá co jíst

Je fajn mít v životě koníčka. Když ale koníček přeroste ve vášeň, která začne narušovat normální život, je zaděláno na průšvih. A o tom bude i další díl pořadu Křižovatky života ve čtvrtek 5. září na Primě ve 21.45.

Přitom příběh je to na první pohled nevinný: chlap, co po práci zná i něco jiného než jen televizi, gauč a pivo. Někdo má kolo, někdo fotbal, někdo vlastní kapelu a někdo modelaří.

Tak jako automechanik Ivo Soudek (38), který miluje letadýlka a věnuje jim každou volnou chvíli. Jeho žena Alžběta (zvaná Běta) (37) je v domácnosti a přivydělává si 8 000 Kč měsíčně ve velkoobchodu s nápoji. Spolu jsou už 18 let, obě jejich děti Líba (15) a Petr (16) chodí do základní školy.

Běta právě prostírá stůl k večeři, když Ivo přijde z práce, jako obvykle celý od šmíry, a sdělí jí, že mu dal šéf vyhazov. Prý je krize a snižuje stav zaměstnanců. Běta je zdrcená, když slyší, že její muž bude nezaměstnaný. Rodina si totiž právě splnila sen o vlastním domku. Soudkovi na něj pracně spořili a vzali si i úvěr.

Podívejte se na ukázku z tohoto dílu:

Pracné to bylo zejména pro Bětu, která je co chvíli konfrontována s neplánovanými výdaji svého muže. Ivo je fanatický letecký modelář a každou korunu vydá za své hobby. Bohužel utrácí i peníze určené na rodinný provoz.

Díky přesnému rozpočtu a cíleným nákupům Běta dosud zvládla rozvrhnout si peníze tak, aby jí vždy vystačily do konce měsíce. Pokud se ale Ivovi nepodaří najít si rychle novou práci, nebudou jim dlouhodobě stačit finance ani na jídlo ani na udržení jejich domku. Běta se obává, že se její čerstvě splněný sen zase rozplyne.

Podívejte se na fotogalerii:

Jenže Ivo se nesnaží najít si nové místo a korunu všemu nasadí tím, že se nedostaví ve stanovený termín na úřad práce. Tím pádem je na půl roku vyřazen z evidence a nesmí se další půlrok na úřad práce přihlásit a ztrácí nárok na podporu. Mimoto Běta zjistí, že šéf vyhodil Iva z práce proto, že podváděl.

Banka urguje hypoteční splátky. Běta se radí s advokátkou a ta jí doporučí podat proti Ivovi návrh na určení vyživovací povinnosti. Ivo soudní spor prohraje. Jak to celé dopadne, sledujte ve čtvrtek 5. září na Primě ve 21.45

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.