Muži a jejich koníčky: Lezou vám na nervy?

Muži prožívají své hobby daleko intenzivněji než ženy.

Jsou to prostě velké děti. Říká se – kdo si hraje, nezlobí. Ale když už jeho koníček leze do peněz a když už nemá na rodinu vůbec čas, je to spíš neštěstí.

Může se totiž docela dobře jednat o určitý druh závislosti nebo posedlosti. Jde jen o to, aby jeho koníček napáchal co nejméně škod. Je hezké, když je jeho koníček kreativní a nějak rozvíjí mužovu osobnost. Horší je, když dává přednost hospodě…

Foto: thinkstock.com

Co s tím?

Nesnažte se ho měnit. Stejně se vám to nepovede. Nejlepší je dostatečně prozkoumat jeho záliby před svatbou. Pokud dostatečně jinak dbá na rodinu a její zázemí a svůj čas mezi vás a koníčky rozděluje rovnoměrně, je vše v pořádku.

Nasměrujte jeho zájem jinam. Pokud má koníčků víc, nasměrujte ho na ten, který je pro vás přijatelnější. Jestli chcete, aby byl na zdravém vzduchu, nakupte mu rybářské pruty, např.

Taky si najděte koníčka. Uvidíme, co tomu řekne, až budete večery trávit v keramické dílně nebo na kurzu salsy, kde vás budou protáčet jiní.

Pokud je jeho koníček posedlostí, která ničí rodinu, nepostará se o to, aby byly peníze pro provoz domácnosti a vám ani dětem nevěnuje žádný čas, zamyslete se nad tím, zda s takovým sobcem chcete strávit zbytek života.

Zeptali jsme se vás: Máte vy nebo váš partner nějaký koníček, který leze tomu druhému na nervy?

Klára, 42 let:

Můj muž je psychicky absolutně závislý na fotbalu, když jeho tým vyhraje, milujeme se. Když prohraje, je z toho tak psychicky rozhozený, že se mu vůbec nepostaví. Musí prý na to pořád myslet. Mám pocit, že ty fotbalisty miluje víc než mě.

Petra, 23 let:

Měla jsem přítele, který se věnoval orientačnímu běhu. Mě nutil běhat také. Vrcholem bylo, když se mi snažil vnutit rande, jehož cíl jsem měla poznat podle souřadnic GPS. To jsem nerozdýchala a rozešli jsme se.

Marek, 36 let:

Manželka je naštvaná, že lepím figurky pro sběratelské deskové hry. Základní sada stojí asi 1500 Kč, pak si musím kupovat barvičky, lesky, podložky, lesky, lepidla, pravidla, nástroje speciální, od manželky jsem si půjčil pilníček na nehty a zlikvidoval jsem jí ho. Navíc to celé doma zabírá docela dost místa.

Marie, 32 let:

Na nervy mi děsně jdou muzikanti. Taková kytara stojí spoustu peněz a navíc hlučí! Partner chodí s kamarády na zkoušky jejich kapely a často to spojí s osvěžovacím zastaveníčkem v hospodě. Asi mu to zatrhnu. Bojím se ale, že když řeknu „kytara, nebo já“, tak si radši vezme tu kytaru a půjde.

Irena, 46 let:

Absolutního vrcholu dosáhla sběratelská vášeň v případě mého strýce. Sbíral psací stroje. Pak k tomu připojil stolní lampičky, těžítka, staré tisky knih. Nakonec to dopadlo tak, že doma měli jen uličky, kterými se procházelo jen bokem, jedno okno nešlo otevřít, protože bylo zastavěné. Po jeho smrti nechala teta odvézt to haraburdí náklaďákem a všichni byli najednou překvapení, jak velký mají byt. Teta s ním to trápení vydržela jen proto, že jeho lékař tvrdil, že tohle už je příznak psychické choroby – stařecké demence. Proto mu to tolerovala.

Jenda, 29 let:

Chlap musí mít nějaké hobby, jinak by to nebyl chlap. Potřebujeme kamarády, sounáležitost. U mě je to např. basket, fotbal. Sejdeme se, vyřádíme se a pak jsme zase hodní manžílkové a tátové od rodin.

Sdílejte článek
Štítky peníze hobby rodina

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 5. 3. 2024

Berani, dnes by se vám mohly naskytnout příležitosti k tomu, abyste veřejnosti představili svou tvůrčí práci, kterou umíte nejlépe. Může jít o vystoupení, výstavy, veletrhy nebo festivaly – cokoli, co vyžaduje velkou pozornost veřejnosti. Budete v záři reflektorů a zastíníte téměř každého. Je pravděpodobné, že to bude velká zábava. Rozhodně by to mělo posílit vaše ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.