Křižovatky života přinesly příběh starší dívky a 16letého kluka. Má takový vztah šanci?

Pavel a Sabina, hrdinové posledních Křižovatek života, by byli obyčejný mladý pár. Až na to, že Pavlovi je šestnáct a jeho přítelkyně Sabina je o sedm let starší. Jak tento věkový rozdíl vnímá společnost? A co k tomuto tématu vysvětlí odborník?

Věkový rozdíl mezi Pavlem a Sabinou je v současné době vnímám jinak, než tomu bylo v minulosti. Stále je sice veřejností lépe přijímán vztah starší muž a mladší žena, ale v poslední době je už přijatelný i vztah starší ženy a mladšího muže.

Traduje se názor, že pokud si mladší muž najde starší ženu, je za tím jeho nevyřešený vztah s matkou. Naopak pokud si mladší žena najde staršího muže, důvodem je deficit otce nebo silná citová vazba k němu v jejím dětství.

U Pavla je znatelné, že mu starší Sabina poskytuje sebevědomí a pocit důležitosti, který mu jeho matka svým úzkostným pečovatelským postojem neposkytovala.

O čem byly Křižovatky života? Prohlédněte si galerii:

Na Křižovatky života se dívejte každé úterý a čtvrtek ve 21.45 na Primě.

V průběhu života se lidské potřeby mění a s nimi i žebříček hodnot, což může změnit i postoj Pavla ve vztahu se Sabinou. Také partnerství věkově nerovných vztahů musí ustát spoustu zkoušek.

Šárka Vávrová

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.