Křižovatky života ukážou, jak se vypořádat se stalkingem (Pozor, to je Jafar!)

Sylvie to v manželství s Romanem neměla lehké. Poté, co se její bývalý manžel vrací s předstihem z vězení, začíná teror znovu. Dokáže se despotovi se sklony ke stalkingu a manipulaci postavit? Uvidíte ve čtvrtek ve 21.35 v Křižovatkách života. Na obrazovce tak zase spatříte Jafara z VyVolených.

Manželství pro Sylvii Bláhovou (34) s Romanem Bláhou (37) nebylo žádný med. Po svatbě se manžel vybarvil jako násilník, děsný žárlivec a vládychtivý maniak. I když život s ním byl pro ni učiněné peklo, zůstávala u něho hlavně z finančních důvodů, ale i kvůli dvěma společným dcerám Aleně (16) a Františce (15).

Když šel Roman po několika finančních pokutách a jednom podmíněném trestu nakonec po hospodské rvačce kvůli zabití do vězení, bylo to pro Sylvii štěstí. Konečně se jí podařilo zbavit se svého dominantního muže. Dosáhla rozvodu a dcery jí byly přiřčeny do výhradní péče.

Zpět z vězení

Po šesti letech byl však Roman z vězení předčasně propuštěn, a teď opět dělá Sylvii ze života peklo: pozoruje ji a pronásleduje. Sylvie žije v neustálém strachu, že by mohl jí, dětem a jejímu druhovi Štěpánovi Waldovi (34) něco udělat.

Tady ukázka z tohoto dílu:

Chce podat žalobu, ale její advokát Samuel Berka jí dává malou naději. A hlavně: policisté mají svázané ruce, potřebují důkazy, že ji Roman skutečně obtěžuje. Ale Roman je mazaný a nedopouští se ničeho, za co by mohl být obviněn, pouze stupňuje psychický teror. Ze Sylvie je nervová troska a dochází k roztržce mezi ní a Štěpánem, jejím druhem.

Chyby ho nakonec dostanou

Nakonec se však Roman přece jenom dopustí několika rozhodujících chyb: dává do novin úmrtní oznámení se Sylviiným jménem; Sylvie se z toho dostává díky tomu, že si v redakci zjistí, že peníze byly poukázány z Romanova konta. Mimoto si Sylvie nechala zařídit odposlech, takže se dá dokázat, že za anonymními telefonáty, které jí přicházejí, vězí Roman.

Prohlédněte si fotogalerii k tomuto dílu:

Křižovatky života: každý čtvrtek ve 21.35 na Primě.

S těmito důkazy pohání Sylvie Romana k soudu – chce dosáhnout toho, aby mu bylo zakázáno přiblížit se k ní. A skutečně u soudu vyhrává. Dochází k usmíření mezi ní a Štěpánem.

A pokud jde o jejího exmanžela, může si Sylvie opět volně vydechnout: Roman kvůli rvačce, kterou porušil podmínky podmíněného propuštění, končí znovu ve vězení.

Sledujte Křižovatky života ve čtvrtek ve 21.35 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.