Láska k jídlu může vás i vaše dítě vehnat do rukou lékařů

Kubíčkovým pojem zdravá strava nic neříká. Vše ale vygraduje, když syn Marek ve škole zkolabuje a při lékařském vyšetření se zjistí, že trpí cukrovkou.

Marek je patnáctiletý kluk, který má své zájmy a záliby, bohužel v nich není žádný sport. Jeho rodina také sport neprovozuje a navíc má zcela špatné stravovací návyky.

Nedostatek pohybu a špatné stravovací návyky dovedou Marka do ordinace lékaře, který mu diagnostikuje počínající cukrovku. Změní Marek svoje stravovací návyky? Pochopí rodiče Marka, že jeho způsob života ohrožuje i jeho zdraví?

Marek má i dvě mladší sestry. U prostřední třináctileté sestry, se kvůli její nadváze objevují ve škole i známky šikany.

Jak se k celé situaci, kde mají všichni členové rodiny nadváhu, postaví matka s otcem? Změní celý svůj dosavadní život a pochopí rizika, které nadváha přináší?

Šárka Vávrová

Sledujte další díl Křižovatek života ve čtvrtek ve 20.15 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.