Matka zakazuje otci vídat vlastní děti

Když Karla opustila manželka a děti jí byly svěřeny do péče, nepočítal s tím, že by se snad se svými potomky přestal nadobro vídat. Kvůli zhoršujícím se vzájemným vztahům však Julie odmítá otci děti půjčovat. Jak to dopadne, uvidíte v Křižovatkách života v pondělí ve 20:15 na Primě.

Karel Landa (36) žije už dva roky sám v třípokojovém bytě v Praze. Tehdy ho opustila jeho žena Julie (34). Rozvod byl pro Karla velmi těžký, protože jeho děti Honza (12) a Lucka (9) pro něj byly a jsou vším.

Smí je vídat jednou za 14 dní o víkendu, avšak do péče byly děti svěřeny jim oběma. Julie má právo, aby děti bydlely u ní, ale v ostatním o ně mají oba rodiče pečovat rovným dílem.

Udala ho na sociálce

Vztah Karla s bývalou manželkou není dobrý. Sice se s ním rozvedla, ale od doby, co začal žít s Hedvikou (29), ztěžuje mu Julie život, jak to jen jde. Také Julie má nového přítele Martina (38). Od té doby, co Martin začal bydlet u Julie a dětí, má Karel dojem, že děti jsou stále zamlklejší a uzavřenější.

Když si Karel chce jako každých 14 dnů vzít děti od Julie, nemůže k nim. Bývalá manželka mu je nechce dát. Honza je prý po každé návštěvě zcela zmatený a Lucka prý nenávidí Hedviku. Mimo to Julie sdělila sociálce – odboru sociálně právní ochrany dětí, že Karel Honzu a Lucku u sebe zanedbává.

Křižovatky života vysílá Prima každé pondělí ve 20:15

Karel je z toho v šoku. Snaží se sociálce vysvětlit, že žádná z těchto obvinění nejsou pravdivá, nicméně úřad to musí nejprve přešetřit. Na synovo přání se Karel s Honzou schází tajně. Honza je velký jedlík a vypráví, že matka nevaří tak dobře jako on a někdy dokonce zapomene jídlo i koupit. Karel si o své děti dělá starost. Když Honzu veze zpátky domů, dochází k hádce mezi ním, Julií a Martinem.

Odvoz do Pardubic

Karel je zklamaný. Čeká na rozhodnutí sociálky. Ta mu sdělí, že neexistuje důvod, proč by mu měla zakázat kontakt s dětmi. Když pak Karel chce znovu děti a už stojí před dveřmi Juliina bytu, bývalá žena mu sdělí, že děti jsou nemocné a u lékaře.

Nechte se nalákat upoutávkou:

Karel už neví, jak dál, když se najednou nečekaně objeví syn Honza a vypravuje mu, že se matka s celou rodinou stěhuje z města. Karel za nimi hned vyráží. Honza mu ještě stačí říct, že on i sestra by mnohem radši bydleli u něj.

Karel nechá Honzu, aby si u Julie sbalil své věci, a odváží ho sebou. U soudu jsou mu děti svěřeny do výlučné péče, jelikož blaho dětí je u Julie ohroženo. Ale smí své děti vídat každých 14 dní.

Křižovatky života o otci, jenž má strach, že nebude moci vídat své děti, vysílá Prima v pondělí ve 20:15

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.