Pěstouni odmítají vrátit syna biologickým rodičům se zálibou v alkoholu

Zuzana a Martin milují malého Dana, jako by byl jejich vlastní. O to je pro ně horší, že na základě rozhodnutí soudu musí Dan s biologickými rodiči trávit dva víkendy měsíčně. Dokážou přesvědčit soud, aby Dan zůstal nadobro u nich? Dívejte se ve čtvrtek ve 21.45 na Primu.

Zuzaně Tužilové je 33 let a je učitelkou v mateřské školce. Spolu se svým manželem Martinem, 35letým zaměstnancem automobilky, bydlí v Praze–Krči v malém řadovém domku. Před rokem si do pěstounské péče vzali Dana Ekrta (10).

Dan vyrůstal v sociálně slabé rodině. Jeho rodiče nebyli s to se o dítě starat. Malý chlapec dostával jíst pouze nepravidelně, do školy chodil často unavený. Domácí úkoly nebo školní potřeby zpravidla nenosil vůbec. Z těchto důvodů byl Dan odebrán rodičům a předán sociálce – odboru péče o děti a mládež.

Změna soudního rozhodnutí

Ekrtovi měli nicméně nadále možnost Dana navštěvovat přibližně každých 14 dnů, aby s ním mohli udržovat kontakt, ale pouze pod dohledem sociálního pracovníka.

Pak ale dostali Tužilovi od sociálky příslib, že by tyto návštěvy mohly napříště probíhat bez dozoru. Jelikož se však Dan po prvním víkendu bez dozoru sociálky u svých biologických rodičů vrátil rozrušený, rozhodli se Zuzana a Martin, že Dana na následující víkendovou návštěvu neodvezou.Křižovatky života vysílá Prima v úterý a ve čtvrtek ve 21.45

Nepočítali však s tím, že se Danovi biologičtí rodiče Radim a Monika Ekrtovi objeví před jejich dveřmi a budou požadovat, aby šel Dan k nim. Oba byli opilí a otec byl i agresivní. Došlo k prudké výměně názorů. Za velmi vyhrocené situace odvezla policie Dana pryč z pěstounské rodiny Tužilových a umístila ho do dětského domova. Pěstounská matka Zuzana bila na poplach, jednala s úředníky a pokusila se dohodnout s biologickými rodiči.

Dokážou Tužilovi a jejich právní zástupce přesvědčit soud, že se u nich Dan má lépe než u vlastních rodičů? Svěří soud chlapce do jejich péče? Dívejte se ve čtvrtek ve 21.45 na Primu na Křižovatky života.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.