Seriály a filmy

20. srpna 2013 15:49

Markéta Zídková

Propad do pekla alkoholu krok za krokem

Začíná to naprosto nevinně - panákem na uklidnění.

Alkohol je tvrdá návyková droga a obzvláště v období citového chaosu, může pohltit osobnost člověka a dovést ho do katastrofického konce.

Alkoholik má čtyři stádia vývoje.

1. V počátečním stádiu alkohol pouze zlepšuje náladu a dodá sebedůvěru. V této době se člověk neopíjí a pije, pouze pokud má náladu.

2. Další stádium je, že člověk pije často a stále si hledá důvody, proč musí pít. V tomto stádiu je opilost, už dost častým jevem.

3. V dalším stádiu je už závislost zakořeněná a člověk je na alkoholu závislý. Bez alkoholu si svůj život už nedokáže představit. Slibuje, že přestane pít, ale nikdy to dlouho nevydrží. Začínají problémy s okolím. Alkoholik přichází o práci, přátele a ztrácí svůj život.

4. Poslední stádium je stav, kdy alkoholik pije neustále. Svůj život naprosto podřídí tomuto démonu. Bez alkoholu se mu klepou ruce, nesoustředí se, pociťuje bolesti hlavy. Vše přechází, pokud si dá malou dávku alkoholu, která stačí k tomu, aby se opil. Dochází k celkovému úpadku a destrukci organismu. Není už v silách člověka alkoholika, aby se z této závislosti sám, bez odborné pomoci dostal. Soni matka se nejspíše nachází v posledním stádiu alkoholismu a bez odborné pomoci se ze své závislosti nemůže dostat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.