Rodina je na útěku před zákonem. Budou mít ještě šanci vše napravit?

Láska k manželovi a rodině může způsobit nejednu potíž. Přesvědčí se o tom i Denisa z dalšího dílu Křižovatek života. Rozhodne se spolu s manželem a dětmi prchnout před zákonem. Uvědomuje si ale, že může přijít nejen o manžela, ale i o své děti?

Marek Hrdlička (32) bydlí se svou ženou Denisou (34) a dětmi Davidem (2) a Terezkou (4 měsíce) v Praze v Karlíně v nájemním bytě.

Ještě před rokem a půl probíhal život Hrdličkových ve zajetých kolejích: Marek pracoval na stavbě a vydělával dost peněz na obživu své malé rodiny.

Ale když Markův zaměstnavatel vyhlásil ve firmě platební neschopnost, začala rodina Hrdličkových bojovat s nedostatkem peněz. Marek v zoufalství vykradl sklad elekro a ukradené zboží prodával dál. A byl při tom přistižen.

Ještě malý odklad

A nyní na milujícího otce rodiny čeká nástup k výkonu trestu a do vězení. Marek dosud neměl problém se zákonem, a tak když požádal o krátký odklad, aby mohl oslavit druhé narozeniny svého syna ještě na svobodě, byl mu povolen. Mezitím byl stanoven definitivní termín nástupu do výkonu trestu: Markův život na svobodě a s rodinou skončí 6. července 2012.

Podívejte se na ukázku:

Avšak 32letý muž se nechce odloučit od ženy a dětí. Rozhodl se nečekat a začít nový život i se svou rodinou inkognito na neznámém místě. Naivní Denisa se nechá přes velké starosti o děti přesvědčit manželem, že jen tak budou mít možnost dál žít jako rodina.Křižovatky života sledujte na Primě v úterý a ve čtvrtek ve 21.45.

Na útěku do neznáma sleduje rodinu Hrdličkových filmový štáb. Protože se nedomluví cizími jazyky, vede cesta uprchlíků na Slovensko. Denisa brzy začne trpět pocitem izolace a strachu z odhalení. Má výčitky svědomí, bojí se budoucnosti a také se jí stýská po rodičích.

Děti, nebo volnost?

Když vážně onemocní malý David, situace se vyhrotí. Denisa je na pokraji zhroucení. Markovi se vzepře, upřednostní zájem dětí. Marek se rozhodne vzdát beznadějnou situaci kvůli Denise a pro dobro dětí.

Na klíčovou scénu se podívejte ZDE:

Marek se přihlásí na policii a je převezen do věznice Příbram. Jeho dvouletý trest se ještě o něco prodlouží – je dosouzen za trestný čin vyhýbání se nástupu do výkonu trestu. Denisa s dětmi najde odvahu vrátit se k rodičům, ale děti jsou jí odebrány.

Pokouší se vybudovat si vlastní život, aby se o děti mohla starat sama. Denisa se ale bez vlivu dominantního Marka ocitne na konci svých sil. Rodiče Ivana a Miroslav Navrátilovi se jí snaží ve všem pomáhat.

Denisa podepíše souhlas o svěření svých dvou dětí do péče prarodičů a staví se sama na vlastní nohy. Odpoutává se ze závislosti na Markovi. Časem bude schopná se o děti postarat sama.

Tento díl Křižovatek života uvidíte na Primě v úterý ve 21.45.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.