Žárlivci důkazy nepotřebují a sami ani nemají pocit, že chybují

Stalking a chorobná žárlivost, to jsou v podstatě dvě spojené nádoby. A právě stalkingu a žárlivosti se týká poslední díl Křižovatek života, v němž zoufalá Sylva bojuje se svým bývalým manželem Romanem. Jak rozebere jeho žárlivost odborník?

Žárlivost je doménou lidí s majetnickými sklony, kteří jsou nedůvěřiví a podezíraví. Tito lidé mají pocit, že druhé vlastní a že si s nimi můžou dělat, co chtějí. Takový člověk se nezaobírá city toho druhého a zajímají ho pouze jeho vlastní pocity, na které často důrazně upozorňuje.

"Problém nemám!"

Tito lidé většinou trpí velkým pocitem méněcennosti, který si kompenzují převahou nad svým partnerem. Jedním z rysů žárlivců je zříkání se zodpovědnosti za vlastní žárlivost. Takoví lidé si nepřipustí svoji žárlivost ani fakt, že mají problém. Naopak se snaží všechnu vinu svalit na svého partnera a obviňují ho z toho, že se kvůli němu necítí dobře.

Žárlivci nepotřebují důkazy o tom, že jejich partner je nevinný. Jsou přesvědčeni, že chyba je na jeho straně a nenechají se přesvědčit o opaku. Naprosto zavrhují možnost, aby se svojí žárlivostí něco udělali.

Ženy a muži většinou žárlí z jiného důvodu. Muž má obavu o to, aby ho partnerka nepodvedla s jiným mužem, a žena se obává toho, aby ji muž neopustil s jinou ženou. Tento fakt má kořeny v minulosti, kdy se muž obával, že by potomek nenesl jeho geny. Naopak žena se bála, že může přijít o živitele a ochránce rodiny.

Šárka Vávrová

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.