Poznejte dojemný příběh Rockyho Dennise, kluka s divnou hlavou

Narodil se v šedesátých letech s nemocí, která mu podle lékařů dovolovala žít pouhých sedm let. Jeho choroba deformovala obličej tak, že připomínal Sloního muže od Davida Lynche. Rocky ovšem žil na plné pecky, proto jeho život tvůrci dokonce zfilmovali!

Rocky se v roce 1964 narodil do slunného dne v Kalifornii. Přestože jeho matka byla drogově závislá go-go tanečnice, všechno vypadalo tak, že Rocky bude veselé a zdravé dítě jako každé jiné. Do doby, dokud v jeho osmnácti měsících lékaři přes rentgen zjistili, že něco není v pořádku. Rockymu se nevyvíjela nosní přepážka, což se u miminek občas stává, ale nakonec se ukázalo, že trpí daleko horší chorobou, než si kdokoliv uměl představit. Ani lékaři příliš netušili, jak bude vypadat život malého chlapce, jehož choroba byla v historii lidstva evidována pouze dvacetkrát.

"Byla jsem v šoku, když se jeho hlava začala zvětšovat do obřích rozměrů," vyprávěla jeho matka Florence Tullis, která zemřela v roce 2006. Rocky trpěl chorobou, jež způsobuje onemocnění kostí, vápník se usazuje na kostech a znetvořuje tak obličejové rysy. Bohužel choroba také deformuje nos a oči, takže Rocky do několika let oslepl a přestal cítit. Lékaři tvrdili, že se Rocky dožije maximálně sedmi let, vápník měl pomalu ale jistě utlačovat a deformovat mozek. Bylo jasné, že malého chlapce dřív nebo později čekají obrovské bolesti hlavy, které ho posadí na vozíček a následně položí do postele.

Optimismus mu prodloužil život

Rocky svým přístupem "veselého dítěte" všechny převezl. Přestože celý život slýchal poznámky o tom, jak moc ošklivý je, neztrácel optimismus a uměl si užívat život. Jeho svérázná matka ho poslala do "obyčejné" školy, kde se stal miláčkem, ačkoliv jej ředitel nejdříve odmítal přijmout. Rocky sice první třídu studoval dva roky, jeho choroba mu však inteligenci rozhodně neubrala. Na konci základní školy se stal jedním z nejlepších žáků.

Krom toho se také stal tváří genetického centra, které studovalo jeho vývoj. Jeho odvážný postoj k životu dokumentuje i fakt, že když mu jeden plastický chirurg nabídl operaci, odmítl. Nechtěl na sobě měnit naprosto nic.

Maska jako zfilmovaný život Rockyho

I tak mu však choroba v šestnácti letech vzala život. Zemřel doma s vírou, že se jeho tělo promění v další energii. Smutnou zprávou je, že ani jeho mladší bratr neměl v životě příliš štěstí. Zemřel v osmdesátých letech na AIDS.

Jeho jedinečný příběh se v roce 1985 rozhodli zfilmovat američtí tvůrci v krásném dramatu prošpikovaném lehkým humorem ve filmu Maska. Jeho matku hraje zpěvačka a herečka Cher, která o dva roky později získala Oscara. I film Maska získal za dokonalé ztvárnění vzhledu Rockyho Oscara.

Film Maska uvidíte už dnes na Prima love ve 20.15!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 6. 2023

Berani, můžete očekávat, že váš den bude trochu rozkolísaný. Kdybyste byli olympijským sportovcem, dnes byste stáli na startovní čáře a přemýšleli, zda jste dostatečně trénovali, abyste podali špičkový výkon. Máte natrénováno? Zvládnete to? Na pořadu dne budou jistě otázky týkající se vašich materiálních zdrojů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.