Aleš je chirurg. Proč je ale na endokrinologii? Dozvíte se to ONLINE v Modrém kódu

Přítel Mery Aleš je lékař, který se v rubavské nemocnici věnuje endokrinologii. Jak se ale ve středečním dílu ukázalo, má i pozoruhodné chirurgické schopnosti.

Urgent bude "žít" hromadnou nehodou, kdy autobus najede do zástupu svatebčanů. Ti to "odnesou" různými úrazy. Nejhůře ale dopadne nastávající nevěsta, která potřebuje akutní operaci mozku.

Náročná operace pro Rasputina

Jenže co čert nechtěl, sama už má svých problémů dost – na mozku má nádor, který je třeba odstranit. Dokonce už má domluvený i termín u věhlasného neurologa profesora Kaisera. Jenže Rasputin bude muset jednat okamžitě – buď se pustí do operace, kterou odstraní vedle hematomu i nádor, nebo už nebude mladá žena operaci potřebovat žádnou.

Celou situaci ještě zhorší fakt, že otcem nevěsty je známý podnikatel Havlena, který rezolutně odmítá, že by jeho dcera měla operaci podstoupit v Rubavě a vyžaduje její převoz do Prahy. To by ovšem podle Rasputina nemusela vůbec přežít. Jenže Havlena začíná všem v nemocnici vyhrožovat likvidací a soudním sporem. Povede se Rasputinovi riskantní operace, nebo se černé prognózy Havleny naplní?

Alešovo tajné zaměření

Havlena a jeho dcera nicméně nejsou jedinými pacienty. Mezi dalšími přivážejí budoucího ženicha, matku nevěsty a mnoho dalších svatebčanů. Mezi nimi i muže, který vypadá jen mírně otřesen. Jak se ale ukáže, muž má velký zdravotní problém a Aleš ho svým rychlým jednáním a chirurgickým zákrokem zachrání. Mery se tedy dovtípí, že Aleš není původně endokrinolog, ale chirurg. Proč ale svoji profesi nevykonává?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.