CNN Prima News: Co dělal Saša Rašilov alias Michal ze seriálu Modrý kód, když....

S blížícím se spuštěním nové multimediální zpravodajdské platformy CNN Prima News jsme se zeptali herce Saši Rašilova, který v seriálu Modrý kód hraje lékaře Michala Tomáška, jak vzpomíná na největší zpravodajské události posledních dekád.

Co jste dělal 11. září 2001?

Byl jsem někde v práci, kde jsem viděl ten nepravděpodobný obrázek v televizi, kde to běželo v přenosu. Bylo zvláštní uvěřit tomu, co člověk vidí, ač nebylo pochyb, že se to skutečně děje.

Pád Berlínské zdi 9. listopadu 1989?

Ten den si pamatuji. Prožívali jsme to jako součást toho, že se mění svět, že se mění doba. A to byla velká euforie, to bylo něco nepředstavitelného, že by se tohle mohlo stát.

Podívejte se na rozhovor se Sašou Rašilovem:

Když ke konci dubna 1986 vybuchl Černobyl?

To jsem byl zrovna se základní školou na pochodovém cvičení, kdy se příprava u dětí v, době socialismu, na ozbrojený nebo válečný konflikt, realizovala tak, že jsme měli plynové masky, pláštěnky a pytlíky. My jsme byli celkem dobře vybavení na ten radioaktivní spad, ale že v něm chodíme, to jsme nevěděli!

Jak jste prožíval v roce 2002 pražské povodně?

No, docela dramaticky, protože jsem tou dobou byl 4000 km od domova. A sídlo naší rodiny je na Zbraslavi, vzdušnou čarou zhruba tak 200 - 300 metrů od hladiny Vltavy. Voda se nám zastavila na zahradě. Takže pro nás vše naštěstí dopadlo dobře, protože k nám už ta voda nevystoupala. Byl to ale draze vykoupený klid, kvůli tomu, že jsme zrovna s bráchou byli na té dovolené. Protelefonovali jsme majlant tím, že jsme kontrovali, co se u nás děje.

Rok 1998 vítězství našich hokejistů v Naganu?

Jo, to bylo úplně fascinující, o tom snad věděli všichni, v té době. To bylo opravdu tak masivní, až jsem v té době přemýšlel, jestli je to adekvátní. Ta radost byla obrovská a jeli jsme v tom všichni.

A revoluce v roce 1989?

To jsem prožíval aktivně, protože jsem byl mladý, bylo mi necelých sedmnáct, osmnáct let, čili pro revoluci ideální věk. Takže jsem se aktivně zúčastnil!

Sašu Rašilova coby doktora Michala Tomáška sledujte každé pondělí a středu ve 20.15 na Primě v premiérových epizodách seriálu Modrý kód, který můžete sledovat také online v exkluzivních předpremiérách:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 12. 4. 2024

Berani, dnes můžete přemýšlet o politických nebo společenských záležitostech, konkrétně o zhoršení stavu planety. Možná se obáváte o svou budoucnost a budoucnost svých dětí. Možná se pokusíte toto téma nadhodit na nějakém společenském setkání. Někdo, koho tam potkáte, vás o této problematice určitě něco naučí. Pokud se potřebujete dále zapojit do zvyšování povědomí lidí o této problematice, udělejte to.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.