CNN Prima News: Co dělala herečka Renata Prokopová alias Šárka ze seriálu Modrý kód, když....

Renaty Prokopové, která na Primě zazářila v úspěšném seriálu Rodinná pouta a nyní ji můžete pravidelně vídat v seriálu Modrý kód, jsme se v souvislosti s blížícím se spuštěním zpravodajské platformy CNN Prima News zeptali na to, jak vzpomíná na největší zpravodajské události posledních let.

Zajímalo mě, co jste dělala 11. září 2001?

To si pomatuju úplně přesně, byla jsem v prváku na DAMU. Byli jsme na vodě, takové té úvodní, jak se seznamují ti noví spolustudenti. Bydlela jsem tehdy ve stanu s Hankou Vagnerovou. Byl to šílený stan, který mi půjčila moje teta. Ten stan opravdu nešel složit a my ten stan skládaly, zpívaly jsme si strašnou písničku a pak nám došlo, co všechno se vlastně stalo, ten den. To byla taková ta písnička…to nemůžu… „Hoří nám letadlo šalalala…“ Takže si to pamatuju hodně dobře. Ještě s tím, že já jsem byla první z toho ročníku, která věděla, co se stalo. Nacházeli jsme se totiž úplně mimo civilizaci, ale mluvila jsem tehdy s jedním mým kamarádem, který mi to řekl. Já pak přišla mezi ty lidi…no, a musela jsem jim říct, co se stalo. Tak si to pamatuju jako teďka!

Podívejte se na rozhovor s Renatou Prokopovou:

9. listopad 1989 - pád Berlínské zdi?

To si vůbec nepamatuju.

Když vybuchl Černobyl 26. dubna 1986?

26. 4. 1986 jsem byla asi někde ve školce. Šťastná, že jsem s dětma a hraju si. Nevím.

Rok 2002 a pražské povodně, ty jste prožívala jak?

To si pamatuju, to jsem byla čerstvě v Praze. Takže jsem to řešila a docela dost, protože v roce 1997 byly povodně u nás na Valašsku, měli jsme dědu uvíznutého někde na chalupě. Takže jsme měli strach, co je s ním, protože tam šly všechny ty svahy dolů, se všemi stromy. Takže jsem pak prožívala i povodně v Praze, protože jsem to měla hodně spojené s tím, co se dělo u nás.

Rok 1998 a vítězství našich hokejistů v Naganu?

To jsme měli matiku. Všichni jsme seděli, celá třída i s matrikářem, u televize a sledovali to. Což bylo dost výjimečný, že nám někdo dovolil se dívat během vysílání na televizi.

A 17. listopad roku 1989?

To jde úplně mimo mě, vůbec nevím.

Seriál Modrý kód sledujte v premiérách v televizi Prima vždy v pondělí a ve středu ve 20.15 nebo online v předpremiérách v iPrima Videopůjčovně:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.