Co čeká po prázdninách Modrý kód? Nové postavy, příběhy a lékařské případy

Na podzim pokračuje seriál Modrý kód novými medicínskými případy, spojenými s dramatickými příběhy pacientů i vztahovými peripetiemi hlavních postav v prostředí urgentu Nemocnice Rubava. Proto, aby lidé v této nemocnici v bývalém hornickém městě pracovali, musí mít sakra dobrý důvod. Zdejší lékaři jsou buď skvělí profesionálové s nějakým škraloupem, kteří by se momentálně jinde nechytli, mají nějakou slabost, nebo jsou tam za trest. Případně to jsou lidé,

A co naše hrdiny čeká? Vrchní sestra Marie Černá alias Mery (Sabina Laurinová) bude dál vládnout urgentu, v osobním životě se ocitne mezi dvěma muži a bude si muset vybrat.

Primář Bojan (Jiří Štěpnička) bude dál svádět boj o dobrou profesní úroveň urgentu a nyní i o své místo se starostkou (Kateřina Brožová), která se dokonce stane krizovou manažerkou nemocnice.

Davida Hofbauera (Marek Němec) čeká složité období, kvůli svému výzkumu se dostane do konfliktu se svým otcem (Jan Rosák), ale taky se zamiluje, což mu ještě víc zkomplikuje emocionální vztah k okolnímu světu. Doktorka Krutinová (Eva Josefíková) udělá důležité rozhodnutí, a snad tím vyřeší svůj osobní život. Anesteziolog Žák (Igor Chmela) propadá stále víc své závislosti na alkoholu a hrozí mu, že přijde o syna.

Doktorka Slavíčková (Marika Procházková) se bude dál pokoušet najít ideálního partnera pro sebe i otce pro dceru Růženku, nebude to mít ale jednoduché, protože její nároky jsou vysoké. Doktorka Růžičková (Sandra Nováková) se bude pokoušet udělat atestaci, tím se konečně stát „plnohodnotnou“ doktorkou a aspoň částečně se vymanit z vlivu své matky-starostky. Doktor Vilkin má jiné starosti, po dvaceti letech jeho útěku dostává z Ruska zprávu, která mu zásadně zkomplikuje život.

Hned od začátku sezóny nastoupí do nemocnice v Rubavě nová doktorka – Zoja Višněvská, kterou hraje Berenika Kohoutová. Mladá, hezká lékařka před atestací, která toho ale umí víc než kterýkoli doktor s dlouholetou praxí. Velmi se zajímá o doktora Vilkina (Roman Zach) a důvod jejího zájmu je pro všechny tajemstvím.

Další novou postavou bude Bojanův syn Matyáš (David Gránský), kterého postihne rodinná tragédie, a tak vrací se z Anglie zpátky do Čech a nastupuje na rubavský urgent jako lékař.

A těšit se můžete i na další oblíbené postavy: zdravotního bratra Honzu (Filip Cíl), sestru Janu Kočovou (Lenka Zahradnická), sestru Petru Horvátovou (Eva Burešová), doktora Hlinku (Ondřej Rychlý), policistu Ondřeje Černého (Štěpán Benoni), sanitáře Váňu (Roman Skamene), Kida (Vojtěch Vovesný), doktora Nývlta (Viktor Limr), docenta Staňka (Ota Jirák) nebo záchranáře Pavla (Patrik Děrgel).

Nenechte si ujít. Každé pondělí a středu od 20.15 na obrazovkách televize Prima. Pokaždé čtyři zajímavé medicínské příběhy inspirované skutečnými událostmi, propletené se soukromými životy lékařů a sester Nemocnice Rubava.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.