Dát, nebo nedat jehovistovi transfuzi? Prokop bude mít v seriálu Modrý kód jasno

Půjde mu samozřejmě především o život pacienta, takže jehovista nejehovista, pacient transfuzi dostane. Poté, co se probere z narkózy, ale bude Prokopovi vyhrožovat soudem pro nerespektování jeho výslovného přání. Jak to dopadne? To uvidíte v pondělí ve 20.15 na Primě v další epizodě seriálu Modrý kód.

Lauře v nemocničním bufetu přestane fungovat lednice. Prokop se jí snaží všemožně pomoci, ale protože není opravář, moc možností není. Alespoň Lauře pomůže sehnat profesionála. Jenže profesionál není vůbec takový profesionál, jak se prezentuje. Prokop neví, jak dál. V ten moment ale nastoupí sama Laura!

Podívejte se na ve videu:

Prokop bude řešit ale i další zajímavý případ, tentokrát lékařský, který se téměř přesune i do osobní roviny. Na urgent přivážejí muže po pádu na kole s otevřenou zlomeninu stehenní kosti s velkou ztrátou krve. Prokop ani nepřemýšlí a muži samozřejmě podá transfuzi.

Ještě předtím ale Mery objeví v osobních věcech pacienta kartičku se sdělením, že patří ke Svědkům Jehovovým a že si nepřeje krevní transfuzi. O tom ale Prokop ani neuvažuje, protože je muž v ohrožení života. Jak se ale na transfuzi krve bude tvářit, až se probere? Prokopa bude chtít zažalovat!

Sledujte upoutávku k seriálu Modrý kód:

I estetický zákrok, jako je liposukce, může mít závažné zdravotní důsledky. Pacientem Adama Brejchy bude muž po liposukci se zdravotními komplikacemi – vznikem pooperační sraženiny krve. Adam sraženinu objeví, pro muže bude ale mnohem komplikovanější vysvětlit příčinu svých potíží své partnerce, která je přesvědčená, že její muž liposukci podstoupil kvůli milence.

Malého chlapce vychovává pouze jeho otec a dědeček. Otec trpí silnými migrénami a pod vlivem silných prášků proti bolesti usne. Jeho syn se ale začne z neznámých důvodů dusit. Naštěstí zasáhne dědeček, který ale pod vlivem stresových událostí zkolabuje… Jak si tahle rodina poradí?

Mery přemýšlí o tom, proč s ní Michal netráví žádný čas. Je jí jasné, že na vině je možná i její velká pracovní vytíženost. Rozhodne se s tím proto konečně něco udělat! A Viktor se znovu objeví na urgentu. Co se v Praze stalo, že se chce vrátit domů?

Seriál Modrý kód sledujte v pondělí na Primě od 20.15!

Sdílejte článek
Štítky seriál modrý kód online

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.