David si v Modrém kódu nesedne s Vlčkovou. Ti dva spolu budou bojovat!

Modrý kód (71) - upoutávka

David Hofbauer i Ema Vlčková jsou oba špičkoví doktoři, kteří vědí, jak se zachovat, když se rozezní Modrý kód. Jen lidsky si bohužel tak nějak „nesednou“.

David Hofbauer chce aplikovat kmenové buňky svému známému, boxerovi Majkovi. Primář Bojan se vším souhlasí. Jenže David netuší, že mu Saša nainstalovala do kumbálku štěnici, aby společně se svojí matkou, ředitelkou nemocnice zjistily, zda skutečně provozuje na černo svoji experimentální léčbu a bere za ni úplatky…

Primář Bojan má hlavu plnou starostí kvůli Matymu. Ten totiž podává výpověď a chce se vrátit zpět do Anglie. Má pocit, že by se měl vrátit do Anglie za rodinou své zesnulé ženy. Jenže Jiří Bojan si nemyslí, že je to pro Matyho nejlepší řešení.

Modrý kód zaměstnají tři pacientky

Pacientkou na příjmu je žena, již napadl její partner. Její zranění vypadají lehčí, než ve skutečnosti jsou. Dokáže se odhodlat k tomu rozejít se s násilníkem a spočinout v náruči muže, který ji má rád.

I další pacientka bude pro urgent náročným oříškem. Je jí schizofrenička přesvědčená o svém těhotenství. Jenže žena není těhotná, má pravděpodobně nějakou zdravotní komplikaci v břiše, ale operaci odmítá, protože její „hlasy“ či „andělé“ jí tvrdí, že lékaři a její matka jí budou chtít dítě vzít.

Také do třetice přivážejí na urgent ženu, tato je zraněná po autonehodě. Na urgentu naštěstí začíná vypomáhat doktorka Ema Vlčková, protože jinak by se příjem potýkal s akutním nedostatkem lékařů. S Davidem Hofbauerem si ale moc „nesednou“. Vinu na tom sice bude mít hlavně Viktor Žák, to ale nic nemění.

Střet Davida a Emy

Žáka nakonec najde Vlčková bezvládného ležet na toaletách na zemi. Celý urgent se bude snažit přivést jej k životu. Vlčková a Hofbauer budou ve snaze o jeho život hrát jako jeden tým, nevídáno!

U Viktora je navíc problematické, že se během operace začíná probouzet. To je běžné u alkoholiků či uživatelů drog. Začíná běžet čas o Viktorův život…

Napínavou epizodu Modrého kódu sledujte v pondělí od 20.15 na Primě.

Sdílejte článek