Davidovi Gránskému roste v rodině konkurence!

V 77. epizodě Modrého kódu se v epizodní roli teenagera Jakuba, jemuž se téměř stane osudnou nebezpečná hra, představí mladší bratr Davida Gránského – Tomáš Pšenička. Na natáčení se sourozenci nepotkali, ale to David kvituje spíše s úlevou. Proč?

„Myslím, že bych byl moc kritický a on zase zbytečně vynervovaný a nejistý, takže jsem rád, že jsme se nakonec nestihli potkat.“

Přiznává ale, že on byl ten, díky kterému se Tomáš do herectví pustil: „Od malinka to u mě viděl a bavilo ho to. On ale zároveň hodně sportuje, hraje tenis a je v tom docela dobrý. Začal s tím ale z donucení, kvůli kamarádce odjel na letní hereckou školu, kde měl spíš dělat doprovod té holce, ale přijel úplně nadšený.“

Na úspěchu mladšího sourozence si ale David nepřipisuje žádné zásluhy a také tvrdí, že si práci Tomáš zajistil sám, on se v tom nijak neangažoval.

Nová hvězda Modrého kódu?

A jak se Tomášovi hrálo v seriálu, kde jeho bratr patří k největším hvězdám? „Jelikož jsme s hrdinou podobně staří, tak dobře. Navíc mi tam všichni pomáhali a byli hodní. Bylo to super,“ říká Tomáš ke své první roli a se smíchem dodává, že snad nebyla poslední. „David je už od malička můj vzor, a tak jsem to chtěl taky zkusit,“ přiznává sympatický teenager a stejně jako David souhlasí, že nepotkat se na place bylo spíše výhodné, protože by před ním měl trému.

Kromě hraní se Tomáš úspěšně věnuje tenisu, takže kdyby měl volit, váhal by: „Herectví mi za poslední půlrok hodně přirostlo k srdci, takže bych byl asi herec. Ale tenis hraju od osmi let, je to moje srdeční záležitost. Pokud bych se nedostal na konzervatoř, což mám v plánu, tak bych zkusil sportovní gympl.“

V Modrém kódu si zahrál roli jednoho z teenagerů, kteří zkoušejí nebezpečné hry. Odráží takové počínání dnešní skutečnost? „Věřím, že to hodně teenagerů dělá, ale já s kamarády ne, i když taky občas zkusíme něco, co rodiče nepotěší. Třeba vylézt na střechu střešním oknem. Rozhodně se ale neškrtíme,“ uzavírá rozhodně nadějný herec.

Dívejte se v pondělí od 20.15 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.